Primorska se vratila pobedama, produbljena kriza Mege

Košarkaši Primorske savladali su Mega Bemaks na gostovanju rezultatom 79:73 u 7. kolu ABA lige.

LNIzvor: B92

Primorska je nastavila da briljira ove sezone i upisala petu pobedu u poslednjih šest mečeva, dok je Mega zabeležila i šesti poraz.

Srpski predstavnik je ostao na deobi pretposlednjeg mesta, a možda padne i na poslednje ukoliko Zadar iznenadi Mornar u Baru.

18.00 Cibona – Krka

Mega je gubila od prvog minuta utakmice i do vođstva došla samo jednom, pri rezultatom 18:17.

Primorska je nedugo zatim došla do dvocifrene prednosti koju je održavala, ušavši u četvrtu četvrtinu sa +12.

Mega je uspela da smanji zaostatak, da dođe do -4, ali ne i do preokreta.

Najbolji u timu iz Kopra bio je Stiven Holt sa 19 poena. Lens Heris je imao 15, a Marko Jagodić-Kuridža 15, uz šest skokova.

Nikola Mišković je bio najbolji strelac Mege sa 14 poena. Edin Atić je dodao 12, uz pet skokova i sedam asistencija, dok je 11 imao Marko Simonović, jedan više od Nikole Tanaskovića.