Prva pobeda Obradovića i partija iz snova surovog De Koloa

Košarkaši Fenerbahčea ostvarili su prvu pobedu u Evroligi savladavši Baskoniju rezultatom 87:80.

LNIzvor: B92
EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Tim Željka Obradovića trijumfovao je posle dva poraza i najgoreg starta tog trenera u karijeri u EL.

Neverovatna partija viđena je od strane Nanda De Koloa, koji je imao 39 poena (15/21), te po tri skoka i asistencija za indeks korisnosti od 44.

Valensija – Anadolu Efes

Fener je loše otvorio meč, ali tokom druge četvrtine preuzeo vođstvo.

Do kraja meča Baskonija je uspevala samo da smanji razliku, u nekoliko navrata izjednači početkom treće četvrtine, ali ne i da ugrozi pobedu turskog kluba.

Osim De koloa niko nije bio dvocifren u Fenerbahčeu. Nikola Kalinić je imao sedam poena i po dva skoka i asistencije, dok je Vladimir Štimac odigrao tri minuta i promašio jedini šut iz igre.

Na drugoj strani Toko Šengelija je imao 18 poena, Šavon Šilds 17, a Pjerija Henri 15.