Bogdanović 9, Vučević 29: Atlanta bolja od Orlanda

Atlanta Hoksi su rezultatom 115:112 pobedili Orlando Medžik.

SNIzvor: B92
AP Photo/Phelan M. Ebenhack

Bogdan Bogdanović se oporavio od povrede i odigrao prva dva meča posle više od mesec dana, a Atlanta je pobedila u oba.

U noći iza nas su Hoksi savladali Orlando Medžik, a Bogdan Bogdanović je za 20 minuta na parketu ubacio 9 poena uz 2 skoka, 1 asistenciju i 1 blokadu.

Na drugoj strani, odličan je ponovo bio Orlandov Ol Star centar, Nikola Vučević. On je ubacio 29 poena, uhvatio je i 9 skokova, a uz to podelio 3 asistencije i imao po jednu ukradenu loptu i blokadu.

Što se same utakmice tiče, Nejt Mekmilan je imao razloga da bude zadovoljan, pošto je Atlanta pod njim ostvarila dva vezana poraza i čini se da će bivši as Sijetl Supersoniksa ostati glavni trener.

Ipak, Orlando je dosta bolje počeo susret sa 39 poena u prvoj četvrtini i stvorena je dvocifrena razlika, a na poluvremenu su momci sa Floride imali ogromnih 61:43...

Malo ko je verovao da Hoksi mogu da se vrate, ali su tako nešto najavili u trećoj četvrtini i u delo sproveli tokom finalnih 12 minuta. Na minut do kraja je Atlanta gubila 105:110 i usledila je trojka Trea Janga, pa poeni Vučevića i onda Jang u penal seriji donosi preokret i pobedu Atlanti rezultatom 115:112.

Upravo je Tre Jang sa 32 poena bio najefikasniji, 23 je ubacio Galinari, 15 Kolins, a Bogdanović 9. Na drugoj strani 29 poena Vučevića, 28 Rosa, a 20 Majkl Karter Vilijamsa.