Lilard ubacio 36 poena – Portland porazio Atlantu

Portland Trejlblejzersi su rezultatom 112:106 pobedili Atlanta Hokse.

SNIzvor: B92
AP Photo/Craig Mitchelldyer

Dejm Lilard je odigrao još jednu odličnu utakmicu i sa 36 poena, 7 skokova i 7 asistencija bio predvodnik Portlanda u još jednoj pobedi.

Ovoga puta nad Atlanta Hoksima, koji, istini na volju, nisu bili kompletni.

Osim Bogdana Bogdanovića, meč je propustio i Kem Rediš, dok na drugoj strani nije bilo Jusufa Nurkića koji je slomio ruku i to je značilo više minuta za Enesa Kantera.

Da stvar bude još gora, Si Džej Mekalum se povredio na poluvremenu zbog povrede levog stopala, ali je trener Portlanda Teri Stots, objasnio da nije reč o težoj povredi...

NBA, rezultati:

Bruklin – Orlando 122:115
Toronto – Šarlot 116:113
Majami – Detroit 100:120
Memfis – Filadelfija 106:104
Portland – Atlanta 112:106

Što se same utakmice tiče, Blejzersi su se prilično namučili. Hoksi su im ubacili 38 poena u prvoj deonici, imali su i dvocifrenu prednost u jednom momentu utakmice, ali su na 6 minuta pre kraja poveli sa 98:94.

Potom je Klint Kapela zakucao za malo drame, a Lilard odgovorio trojkom, da bi Derik Džons zakucao i za tren oka bilo je 106:98. Vratili su se na 108:106, zahvaljujući sjajnom Treu Jangu, ali u penal seriji su Blejzersi imali mirnu ruku i slavili sa 112:106.

Osim Lilarda, Mekalum je za poluvreme imao 16 poena, 18 je postigao Trent, 11 Karmelo Entoni, a 12 Enes Kanter uz 15 skokova.

Na drugoj strani, 26 poena Trea Janga, uz 11 asistencija, dok je Klint Kapela ubacio 25 poena i uhvatio 15 skokova, Hanter je dodao 15 poena, a Hurter 13.

Toronto Reptorsi su uspeli da pobede Šarlot Hornetse rezultatom 116:113. Ovo je bila značajna pobeda za Toronto, pošto im je tek 4. trijumf u sezoni.

Evidentno je da igraju ispod svih očekivanja, ali možda im upravo ovo bude utakmica koja podiže samopouzdanje i preokreće tok sezone...

Kajl Lauri je sa 19 poena bio predvodnik, 18 je imao Anunobi, 15 Vanvlit, a Sijakam samo 9. Na drugoj strani, sa 25 poena se istakao Gordon Hejvord, uz 24 poena sjajnog Rozira, 20 Grejema i 14 Pi Džeja Vašingtona.