MVP duel – Janis bolji od Dončića

Košarkaši Milvoki Baksa savladali su Dalas Maverikse rezultatom 112:109.

Bio je to sjajan duel Janisa Adetokumba i Luke Dončića.

Na kraju je kao pobednik izašao dvostruki uzastopni MVP iz Grčke.

Baksi su imali +7 posle prve četvrtine i u drugoj su imali najvećih +14, ali je nekako Dalas pred kraj deonice uspeo da smanji i na poluvremenu je Milvoki imao osam poena prednosti.

Dalas je uspeo da dođe na poen zaostatka na startu treće četvrtine, ali Milvoki pravi seriju od 8:0 i vraća se na +9.

Porzingis je trojkom smanjio ponovo na samo jedan poen prednosti Milvokija, a Divićenco pogađa bacanja za kraj četvrtine i to je +3 za Bakse pred poslednju deonicu.

Gosti su izjednačili na startu poslednje četvrtine preko Treja Burka, međutim mini-seriju 6:0 prave Ogastin i Forbs, pa zatim Janis vezuje četiri poena posle četiri vezana Dončića i Milvoki održava +6.

Dončić dvojkom i trojkom smanjuje na minus jedan, međutim Janis uzvraća trojku za +4. Dalas je na dva minuta do kraja uspeo i da preokrene i povede 105:103, zahvaljujući Dončiću i Koli-Štajnu.

A onda na scenu stupa Kris Midlton, koji pogađa dve trojke, a zatim i dva slobodna bacanja,

Uspeo je Dončić da smanji na dva poena zaostatka, pa je Bruk Lopez pogodio samo jedno bacanje, ali Dalas nije uspeo da se domogne produžetka.

Kings – Klipers 100:138

Janis Adetokumbo upisao je 31 poen i 9 skokova.

Pratili su ga Midlton sa 25 poena, 8 skokova i 6 asistencija i Džru Holidej sa 16 poena. Bruk Lopez dodao je 11 poena i 11 skokova.

Luka Dončić je imao 28 poena, 9 skokova i 13 asistencija.

Tim Hardavej dodao je 22, Porzingis 15 poena i 10 skokova, Burk i Džonson po 13 i Vili Koli-Štajn 11 poena i 11 skokova.

Boban Marjanović igrao je četiri minuta. Postigao je dva poena (1/4) i upisao dva skoka.