"Obrva" isporučio 50, Melo se "raspao", Bertans ponovo zablistao VIDEO

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa ubedljivo su pobedili Minesotu uz fenomenalnu partiju Entonija Dejvisa.

LNIzvor: B92
AP Photo/Ringo H.W. Chiu

Lejkersi su na domaćem terenu pobedili Timbervulvse sa 142:125 i poboljšali učinak na 21 pobedu i tri poraza.

Domaćin je odlično počeo utakmicu, ali su gosti uspeli da se vrate već do poluvremena, nadoknade zaostatak i povedu sa pet razlike.

Lejkersi su, ipak, velikom serijom okončali prvo poluvreme, a onda prelomili meč i u trećoj četvrtini došli do čak i +19.

"Obrva" je odigrao još jedan izuzetan meč i završio ga sa 50 poena (20/29), sedam skokova i šest asistencija. Lebron Džejms je imao 32 poena i 13 skokova, dok je 16 ubacio Aleks Karuzo.

U gubitničkom sastavu istakli su se Endrju Vigins i Karl-Entoni Tauns sa po 19 poena.

Oklahoma Siti Tander je na gostovanju Portland Trejlblejzersima slavio pobedu sa 108:96.

U prvom poluvremenu viđena je rezultatska klackalica, sve dok, sredinom druge deonice, Tander nije uspeo da se "odlepi" na +18.

Portland je nadokandio razliku, uspeo i da povede, ali je prednost gostiju ubrzo bila ponovo dvocifrena.

Maltene cela ekipa Trejlblejzersa je imala loše šutersko veče – Demijan Lilard je ubacio 26 poena (8/24), Si Džej Mekolum 20 (8/21), a Karmelo Entoni je protiv ekipe u kojoj je proveo pretporošlu sezonu zabeležio devet poena i osam skokova, uz 4 od 18 iz igre.

Los Anđeles Klipersi lako su izašlki na kraj sa Vašington Vizardsima – 135:119, na gostovanju.

Klipersi su preuzeli inicijativu u drugom poluvremenu i veliku prednost održali do poslednjeg sekunda.

Kavaj Lenard je imao 34 poena i 11 skokova, a Pol Džordž 27 poena i po šest skokova i uspešnih dodavanja.

Na drugoj strani ponovo je briljirao Davis Bertans, sa 25 poena, a pratili su ga Troj Braun i Bredli Bil sa 22, odnosno 20 poena.

Lejkers – Minesota 142:125

Čikago se fenomenalno držao, vodio tokom većine meča, ali na kraju putem linije penala morao da dođe do produžetka. U dodatnih pet minuta Bulsi su poveli sa 105:102, ali je usledila serija Hita od 8:0 za kraj utakmice.

Ruki Tajler Hiro je bio najefikasniji kod pobednika sa 25 poena, a pratili su ga Džimi Batler sa 23 i Bem Adebajo sa 21 poenom (13 skokova).

Kod Bulsa najbolji je bio Lauri Markanen sa 22 poena, dok je Zek Lavin imao 18.

Filadelfija 76ersi nadigrali su Toronto Reptorse u derbiju Istoka sa 110:104.

Filadelfija je početkom 4/4 imala čak +20, ali je do kraja meča umalo uspela da uprska sve što je do tada uradila.

Ben Simons je bio na korak od tripl-dabla sa 16 poena, 11 skokova i devet asistencija, a najefikasniji bio je Tobajas Heris sa 26 poena.

Toronto je predvodio Kajl Lauri sa 26 poena, dabl-dabl je imao Ou Dži Anunobi sa 19 poena i deset skokova, dok Paskal Sijakam nije igrao.