Samardžić zaslužio sve pohvale – crno-belima tri boda u Rimu

Fudbaleri Udinezea uspeli su da dođu do tri boda na gostovanju ekipi Lacija (1:2).

Izvor: B92

Nebeskoplavi su tako posle eliminacije iz Lige šampiona od Bajerna u Minhenu sada doživeli još jedan poraz.

Golova nije bilo u prvih 45 minuta, tako da smo sva uzbuđenja videli u drugom poluvremenu.

Crno-beli su do prednosti došli u 47. minutu kada je Lorenco Luka, na asistenciju Kamare pogodio mrežu Lacija. Samo dva minuta je trajalo slavlje gostujućih navijača, jer je u 49. minutu Lautaro Đaneti poslao loptu u sopstvenu mrežu, i tako je Lacio došao do izjednačenja.

Međutim ni tu nije bio kraj. Udineze je ubrzo potom vratio prednost na svoju stranu. Ojer Zaraga je ponovo doveo svoj tim do prednosti, posle sjajnog dodavanja Florana Tovana.

Lacio je do kraja meča očekivano imao inicijativu i kidisao je na gol fsotiju, ali su gosti izdržali i na kraju sa Olimpika odneli sva tri boda. I tako su nebeskoplavi upisali treći poraz u nizu.

Srpski fudbaleri Lazar Samardžić je na terenu bio nekih 20 minuta i za taj period je bio sjajan na terenu, gde je smirio igru i pomogao svom timu da dođe do velike pobede.

U sledećem kolu Udineze će dočekati Torino, dok Lacio gostuje Frozinoneu.