Bajern u 87' prosuo nove bodove – titula je nemoguća misija

U prvoj utakmici 24. kola nemačke Bundeslige Frajburg i Bajern Minhen su remizirali rezultatom 2:2 (1:1).

EPA-EFE/RONALD WITTEK

Vrlo zanimljiv meč na "Evropa parku" rešen je u samom finišu kada je bavarski tim prosuo nova dva boda u šampionskoj trci.

Frajburg je poveo u 12. minutu kada je mrežu Manuela Nojera sa ivice kaznenog prostora pogodio Kristijan Ganter.

Izjednačenje je u 32. minutu doneo 18-godišnji Matis Tel, a Bajern je u nastavku uspeo i da preokrene.

Igrao se 75. minut kada je Džamal Musijala doneo vođstvo gostima iz Minhena i, činilo se, prelomio susret.

Ali, domaćin se nije predao i došao je u 87. minutu preko Lukasa Holera do novog izjednačenaj i krajnjeg remija.

Bajern je sa 57 bodova smanjio zaostatak za Bajer Leverkuzenom na -7, ali "farmaceuti" imaju priliku da protiv Kelna pobedom odu na dvocifrenu razliku.

Frajburg je ostao na devetoj poziciji na tabeli sa 30 osvojenih bodova.