Spektakl u Španiji – golčina za spas Kadisa u 100. minutu! VIDEO

Fudbaleri Kadisa i Selte remizirali su u 26. kolu LaLige rezultatom 2:2 (0:1).

Izvor: B92

Utakmica je završena na spektakularan način, golom Venecuelanca Darvina Mačisa u 100. minutu!

Bio je to i najefektniji potez na utakmici, majstorija ovog fudbalera, koji je sa ruba kaznenog prostora poslao loptu pod prečku gola ekipe iz Galicije.

Utučena lica gostiju nakon pogotka Mačisa sve govore - jasno im je da su propustili ogromnu priliku da se bodovno još više odvoje od današnjeg rivala u borbi za opstanak.

Selta je, inače, vodila 2:0 golovima Jaga Aspasa i Viliota Svedberga, ali ni to gostima nije bilo dovoljno da kući odnesu bodove.

Uporni igrači domaćeg tima učinili su sve da ostanu neporaženi, uložili su ogroman trud i to im se na kraju isplatilo.

Velika uzbuđenja najavio je Huanmi u 66. minutu golom za 1:2 koji je doneo potpuno novu dimenziju utakmice.

Trener Kadisa je malo pre toga izvršio trostruku izmenu, potom, pred sam kraj regularnog dela ubacio je još dvojicu svežih igrača sa klupe, a nova nada se pojavila kada je sudija pokazao da će se igrati dodatnih osam minuta.

I tokom dodatnog vremena bilo je odugovlačenja pa je meč ušao u stoti minut, i baš tada je "sevnula" desnica Venecuelanca - za delirijum navijača i tugu gostiju.

Kadis ostaje u "zoni ispadanja" sa 18 bodova, dok je Selta jedno mesto iznad sa tri boda više.

Uprkos adrenalinskom završetku i osvojenom bodu za domaći tim, ostaje činjenica da ni iz novog pokušaja nisu zabeležili pobedu na koju čekaju dugih pet meseci.