Dan za remije u Nemačkoj – Štutgart gubi korak za Bajernom

Fudbaleri Štutgarta remizirali su sa Kelnom rezultatom 1:1 (0:0) i izgubili korak za drugoplasiranim minhenskim Bajernom.

EPA-EFE/ANNA SZILAGYI

"Švabe" su u 53. minutu povele preko Miloa, ali je devet minuta kasnije poravnanje "jarčevima" doneo Martel.

Domaći tim do kraja nije uspeo da dođe do nove prednosti i pobede, te sada imaju 47 bodova, tri manje uz utakmicu više od Bajerna.

Keln je ostao na 16. poziciji sa 17 bodova.

Identičan rezultat bio je u meču između Verdera i Darmštata.

Takođe je domaći tim poveo, ovog puta u 8. minutu autogolom Cimermana, da bi u 33. izjednačio Justvan.

Tim iz Bremena je na 7. poziciji sa 30 bodova, dok je "fenjer" i dalje u rukama igrača Darmštata sa 13 bodova.

Goleadu smo videli u meč između Union Berlina i Hajdenhajma, ali takođe nije bilo pobednika – 2:2 (2:1).

Gosti su poveli preko Dovedana, da bi preokret za tri minuta doneli Gosens i Šafer već do kraja prvog poluvremena.

Konačnih 2:2 postavio je Beste u 71. minutu.

Union je na 12. mestu sa 25 bodova, dok je Hajdenhajm na 9. poziciji sa dva boda više.