Mile Svilar je "princ Rima" – skinuo dva penala i rešio dramu na "Olimpiku"!

Fudbaleri Rome plasirali su se u osminu finala Lige Evrope, pošto su eliminisali Fejenord posle boljeg izvođenja jedanaesteraca.

EPA-EFE/FEDERICO PROIETTI

Grafika: Sofascore

U regularnom delu bilo je 1:1, baš kao i u prvom meču u Roterdamu, a rezultat se nije menjao ni u produžecima.

U penal-seriji je zablistao srpski golman Mile Svilar, ko je veoma dobro branio tokom čitavog meča za Romu, ali će se pamtiti ono što je uradio posle 120 minuta fudbala.

U momentu kada je ceo stadion zanemeo usled promašaja Romelua Lukakua, Svilar je "Izvadio stvar" sa dva odbranjena penala u nizu.

Potpuno je preokrenuo momentum serije u korist Rome, a njegovi saigrači su potom rutinskim penalima samo pečatirali njegovu maestralnu partiju.

Početak je na "Olimpiku" bio uraganski, pošto smo u prvih 15 minuta videli oba gola iz igre.

Poveli su gosti iz Holandije već u 5. minutu kada je Himenesa lopta napucala u rame i uz dosta sreće je lopta završila u mreži Mileta Svilara.

Roma je momentalno odgovorila agresivnijom igrom i već u 15. minutu došla do izjednačenja.

Prelep pogodak tada je postigao Lorenco Pelegrini, koji je na prelep način pogodio dalji ugao sa nekih 20-ak metara udaljenosti.

Ipak, od uraganskog početka u nastavku smo gledali sve oprezniju igru na obe strane, bez mnogo šansi i uzbuđenja.

Meč je polako, ali sigurno, klizio ka produžecima, a onda i ka penalima.

Na tom "ruletu" je Mile Svilar bio najbolji akter i odveo je Romu u osminu finala Lige Evrope.