Izraelci prvi stigli do 1/8 finala Lige konferencije

Fudbaleri Makabija iz Haife plasirali su se u osminu finala Lige konferencije posle egala sa Gentom u gostima (1:1).

Sedam dana ranije, u Budimpešti, izraelski tim slavio je pobedu od 1:0 golom Haićanina Frendzi Pjeroa.

Ovaj fudbaler, koga dobro pamte i navijači Zvezde, i danas je bio strelac za Makabi.

Tako je nekadašnji tim bivšeg Zvezdinog trenera Baraka Bahara prvi obezbedio plasman u osminu finala trećeg po rangu evropskog takmičenja.

I ovaj meč je, kao i onaj koji je igran u Budimpešti, odigran bez prisustva navijača.

To je, naravno, bio i veliki hendikep za domači sastav u čijim je redovima od starta igrao srpski reprezentativac Stefan Mitrović, povratnik u belgijski fudbal iz Hetafea.

Pjero je, ipak, pokupio svu slavu i ovog puta.

On je već u 4. minutu postigao gol za izraelski sastav i tako ga, ključno, pogurao do konačnog cilja iako je meč praktično tek počeo.

Prvi, ispostaviće se i jedini gol u ovom dvomeču, Gent je postigao preko Marokanca Tarika Tisudalija u 69. minutu.

Tri minuta kasnije Makabi je ostao sa igračem manje posle isključenja Šveđanina Daniela Sundgrena i mogao je to da bude i ozbiljan problem po goste, međutim, do kraja, oni su odbranili svoju mrežu i trasirali put među 16 najboljih ekipa u ovom takmičenju.

Preostali revanš mečevi 1/16 finala igrau se u četvrtak.