Virc čuva Leverkuzenov niz nepobedivosti

Fudbaleri Štutgarta i Bajera odigrali su bez pobednika (1:1) u derbiju 14. kola Bundeslige.

EPA-EFE/RONALD WITTEK

"Apotekari" su u ovaj meč ušli sa tri poena viška u odnosu na drugoplasirani Bajern i sigurno je da su izabranici Ćabija Alonsa želeli da nastave niz bez poraza posle 19 pobeda i dva remija u 21 meču u svim takmičenjima.

Trenutno trećeplasirani tim je na "MHP Areni" ugostio lidera iz Leverkuzena i uspeo da povede. Strelac nije bio Žirasi kako bi se na prvu loptu pomislilo, već Kris Fuhrih u 40. minutu igre.

Imao je strelac do sada 16 golova u Bundesligi ove sezone svoje šanse, ali se svaki put isprečio sjajni Lukaš Hradecki.

Kao nagrada, stigao je gol Florijana Virca na asistenciju Viktora Bonifejsa, samo dva minuta po početku drugog poluvremena.

Time ne samo da je sačuvao svoj tim prvog poraza ove sezone, nego je u Bajer i dalje bez poraza na gostovanjima Štutgartu od aprila 2010. godine. U tom periodu imaju sedam pobeda i pet remija.

Leverkuzen ostaje prvi sa četiri boda viška u odnosu na Bajern koji ima meč manje. Bavarci će u narednom kolu igrati baš protiv Štutgarta, dok će Bajer nove bodove tražiti protiv Ajntrahta koji je "petardom" ispratio ekipu Tomasa Tuhela iz Frankfurta.