Aston Vila se ne šali – pala dva Gvardiolina rekorda

Aston Vila je postala velika sila na Vila Parku.

Z.K.Izvor: B92

Izabranici menadžera Unaja Emerija nastavljaju sa odličnim igrama ove sezone, a gol Leona Bejlija u 74. minutu doneo im je i pobedu nad šampionom Mančester sitijem od 1:0.

I ne samo to, Vila ima 14 uzastopnih pobeda kod kuće u Premijer ligi što joj se nije dogodilo još od sezone 1930/31.

Te godine, kao i prvi put daleke 1903. imali su takav učinak.

Takođe uspeli su da prekinu i niz od 15 mečeva bez pobede protiv Mančester sitija.

Nedostaje im još jedan trijumf da dođu do 24 trijumfa u godini čime bi izjednačili klupski rekord.

Ovaj susret obeležio je i dva negativna rekorda za Pepa Gvardiolu.

Španskom stručnjaku se nikada nije dogodilo da njegov tim za 90 minuta uputi samo dva šuta na gol i da pritom ne izvede nijedan korner.

Takođe, prvak Evrope je pretrpeo 22 udarca na svoj gol, to je najviše što se desilo Gvardioli kao menadžeru na 535 utakmica.

Gvardiolini timovi takođe nikada nisu imali tako mnogo udaraca upućenih na njihov gol u prvom poluvremenu, ukupno 13.