Sapata ponizio bivši klub – Srbi su dosta pomogli, Hrvat dvostruki asistent

Fudbaleri Torina pobedili su na svom terenu Atalantu rezultatom 3:0 (1:0), u utakmici 14. kola Serije A.

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Torino je poveo golom koji je Duvan Sapata postigao u 22. minutu, a prednost je udvostručio Antonio Sanabrija u 56. minutu iz jedanaesterca.

Konačan rezultat postavio je Zapata, svojim drugim golom na utakmici, u petom minutu nadoknade vremena.

Asistent za oba Sapatina gola bio je hrvatski fudbaler Nikola Vlašić.

Ceo meč za "bikove" odigrali su srpski reprezentativci, Vanja Milinković-Savić na golu i Ivan Ilić u veznom redu.

Torino je prekinuo niz od dve utakmice bez pobede i sada zauzima 10. mesto sa 19 bodova.

Atalanta je u poslednje četiri utakmice bez pobede, a posle šestog poraza ima 20 bodova na osmom mestu na tabeli.

U sledećem kolu Torino će igrati na gostujućem terenu protiv Frozinonea, a Atalanta će dočekati Milan.