TSC zaslužio bod – Souček u završnici meča spasao Vest Hem VIDEO

Fudbaleri TSC-a su poraženi od Vest Hema u Bačkoj Topoli, minimalnim rezultatom 1:0 (0:0), u okviru petog kola grupne faze Lige Evrope.

Liga Evrope, 5. kolo:

TSC – Vest Hem 0:1 (0:0)
Souček 89'
Stadion: "TSC Arena"
Sudija: Alard Lindhut

Izabranici Žarka Lazetića su ostavili bolji utisak na terenu, ali na kraju nisu mogli do boda ili eventualno sva tri, protiv engleskog velikana.

Zbog pobede Frajburga nad Olimpijakosom (5:0), TSC ima šanse da se dokopa "proleća u Evropi".

Odlučiće duel poslednjeg kola grupne faze Lige Evrope, gde TSC gostuje Olimpijakosu u Pireju.

TSC posle pet odigranih mečeva ima jedan bod, Olimpijakos je treći sa četiri, Vest Hem je na drugom mestu sa 10, a Frajburg prvoplasirani sa 12 bodova.

Domaća ekipa je ostavila zaista odličan utisak na terenu, u većem navratu prvog poluvremena bila bolji protivnik.

Imala je nekoliko šansi, pre svega preko Milovanovića, ali Fabijanski je uspeo da sačuva mrežu svog gola.

Sa druge strane, najveća pretnja po TSC je bio Bernama, koji nekoliko puta na levoj strani pravio probleme, ali nije uspeo da ugrozi Ilića na golu.

Iako su gosti iz Londdona imali veći posed, konkretnije šanse je pravila domaća ekipa, da bi na kraju prvog dela igre čak tri šuta više uputila ka golu gostiju.

Ipak, nije bilo golova u prvom poluvremenu i rezultat pred pauzu je bio izjednačen (0:0).

Vest Hem je bolje otvorio drugo poluvreme, ali TSC se branio organizovano i dobro.

Čekali su domaći svoje šanse iz kontranapada, ali nije bilo prave prilike da se ugrozi Fabijanski. Ipak, domaći su se povukli nešto ranije nego što su trebali i usledila je "kazna u 89. minutu.

Centrirao je Maksvel Korne, a na loptu je naleteo Tomaš Souček, koji je glavom rutinski sproveo u mrežu Ilića za 1:0.

Nije mnogo ostalo igračima TSC-a da pokušaju da dođu do boda, igralo se još četiri minuta u nadoknadi, ali domaći nisu imali pravu šansu.