Meksikanac het-trikom "dotukao" Ajaks u "Klasikeru"

Fudbaleri Fejenorda savladali su Ajaks 4:0, u nastavljenom holandskom "Klasikeru".

Najveći derbi holandskog fudbala prekinut u nedelju u 55. minutu, nakon divljanja Ajaksovih navijača pri vođstvu gostiju 3:0.

Utakmica je nastavljena na "Johan Krojf areni" bez prisustva publike, a Fejenord je postigao još jedan gol i stigao do ubedljivog trijumfa.

Santjago Himenes je zatresao mrežu već u četvrtom minutu nastavka utakmice u Amsterdamu.

Tako je Meksikanac stigao do het-trika, jer je u originalnom terminu meča postigao dva gola za 18 minuta, a potom i asistirao Brazilcu Igoru Pajšanu za 3:0.

Fejenord je treći na tabeli sa 14 bodova, jednim manje od PSV-a i AZ Alkmara koji imaju meč manje.

Akajs je tek 14. sa samo pet bodova iz isto toliko utakmica.