Lacio ispustio 2:0, pa slavio – heroj Milinković-Savić dvostruki strelac VIDEO

Fudbaleri Lacija savladali su Kremoneze rezultatom 3:2 u meču 37. kola Serije A.

Tim iz italijanske prestonice se sa ovom pobedom vratio na drugo mesto, tako ponovo pretekavši Inter pred poslednje kolo,

Moglo je i drugačije da se završi jer su nakon dva gola prednosti iz prvog poluvremena, gosti izjednačili u nastavku.

Već u četvrtom minutu je Lacio poveo preko Hisaja, a na 2:0 je povisio Sergej Milinković-Savić na asistenciju Pedra u 37. minutu.

Grafika: Sofascore

Taj rezultat je bio na snazi do 54. minuta kada je Galdames izjednačio, a samo četiri minuta kasnije je nastupio šok posle autogola Lazarija za ijzednačenje.

Na kraju je heroj bio ponovo srpski vezista koji je nakon odbitka pogodio nebranjenu mrežu za svoj deveti pogodak ove sezone u Seriji A. Možda i poslednji s obzirom na to da se sve više spekuliše o njegovom odlasku iz Rima.

Lacio sada ima dva boda više od Intera, a od ranije su obezbedili učešće u Ligi šampiona naredne sezone. U narednom, poslednjem kolu protiv Empolija neće moći da računaju na trenera Mauricija Sarija koji je isključen na ovom meču.

Kremoneze je sa ovim porazom izgubio i matematički šansu da ostane u Seriji A i naredne sezone.