Napoli demolirao Torino – niko više ne sumnja u "Skudeto"

Dileme praktično više nema – Napoli će osvojiti prvi "Skudeto" posle 33 godine, a čeka se da to još samo matematički bude obezbeđeno.

EPA-EFE/Alessandro Di Marco

Novi trijumf izabranici Lučana Spaletija upisali u 27. kolu Serije A na gostovanju Torinu više nego ubedljivim rezultatom 4:0 (2:0).

Viktor Osimen je već u devetom minutu "bikovima" stavio do znanja da se ne nadaju previše od ovog susreta, a to potvrdio Kviča Kvarachelija golom iz penala u 35. minutu.

Osimen je do drugog gola na meču, a ukupno 21. u sezoni došao u 51. minutu, da bi konačan rezultat postavio Ndombele u 68.

Napolitanci sada imaju 21 bod više od drugoplasiranog Intera, koji kasnije tokom večeri igra "Derbi D'Italija" protiv Juventusa (20.45).

Torino, za koji su ceo meč odigrali Vanja Milinković-Savić i Nemanja Radonjić, a Ivan Ilić ušao u igru od 54. minuta, ostao je na 11. mestu sa 37 osvojenih bodova.

Fiorentina je savladala Leče na "Artemio Frankiju" rezultatom 1:0 (1:0), a jedini pogodak zapravo je autogol Gala u 27. minutu.

Ceo meč za "violu" odigrao je štoper Nikola Milenković.

Fiorentina je sada na 9. mestu sa 37 bodova, dok je Leče produbio krizu i sada je 15. sa 27 bodova.