Ibrahimović oborio dva rekorda i ispisao istoriju

Zlatan Ibrahimović neće ovo veče pamtiti po dobrom timskom rezultatu, ali hoće po tome što je ispisao istoriju Serije A, kao i Milana.

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Milan poražen u Udinama – Samardžić asistirao

"Roso-neri" su poraženi na gostovanju Udinezeu rezultatom 3:1, ali se možda čak više piše o Šveđaninu i njegova dva rekorda koja je oborio jednim golom.

Naime, pogotkom sa "bele tačke" u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena Ibra je postao najstariji strelac u istoriji Serije A.

Dao je gol sa 41 godinom i 166 dana, prestigavši legendarnog Alesandra Kostakurtu koji je do sada držao rekord sa 141 danom života manje.

Ali, to nije sve, pošto je Ibrahimović sa pomenutom starošću postao najstariji kapiten u istoriji Milana.