Lajpcig "spakovao šesticu" Šalkeu za put ka "Cvajti" – majstorija Olma VIDEO

Fudbaleri Lajpciga slavili su na gostovanju Šalkeu u gostima rezultatom 1:6 u prvom meču 17. kola Bundeslige.

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Već u prvom poluvremenu su igrači Lajpciga rešili čitav posao, a na semaforu je bio rezultat identičan iz naziva tima iz Gelzenkirhena.

Andre Silva je otvorio seriju nakon što mu je protivnička odbrana oslobodila previše prostora za šut, Nastavio je Hajnrih golom u 15. minutu, nakon čega je Portugalac ponovo preuzeo glavnu ulogu.

Silva je bio glavni protagonista sjajnog finiša poluvremena u kom je prvo postigao gol u 44. minut, a onda i dva kasnije namestio Timu Verneru da se upiše.

U nastavku je Šalke uspeo da stigne do utešnog gola preko Japanca Kozukija, ali je Lajpcig sa dva gola u finišu stigao do ubedljivog trijumfa. Pogađali su Dani Olmo koji je sjajno lobovao Aleksandera Švovola i Jusuf Poulsen.

Lajpcig je tako održao seriju nepobedivosti i priključak sa Bajernom od kog ima tri boda manje, ali i utakmicu više. Šalke je poslednji sa devet bodova i ovo im je bio treći poraz u nizu.