Katastrofa Atletika, "nula" Totenhema i Ajntrahta

Fudbaleri Atletiko Madrida poraženi su od Klub Briža rezultatom 2:0 u trećem kolu Lige šampiona.

SN/MTIzvor: B92

Ko bi rekao?

Atletiko Madrid je uspeo da upiše i drugi poraz u Ligi šampiona i to na gostovanju od Klub Briža.

Kamal Sova je već u 36. minutu utakmice uspeo da matira Jana Oblaka, kada ga je Đutla pronašao u petercu nakon što je izdržao nekoliko udaraca i ostao na nogama pa oštro centrirao i ovaj samo postavio nogu za vođstvo od 1:0.

Šok se nazirao, ali malo ko je verovao da je tako nešto moguće. Nije Atletiko baš mnogo toga pokazao u ovom delu susreta i na poluvremenu su zasluženo gubili rezultatom 1:0.

U nastavku, Klub Briž je odmah napao i propustio veliku šansu da bi Atletiko nastavio da preti i da preti a nakon promašenih prilika usledila je nova kazna pa je Đutla u 62. minutu po drugi put matirao Oblaka.

Koliko god da su gosti iz Madrida napadali, nije bilo dovoljno. Nije bilo dovoljno ni 20 udaraca na gol Klub Briža, pošto su posustali i upisali novi poraz.

Grupa B:
Klub Briž – Aletiko M. 2:0 (1:0)
Porto – Leverkuzen 2:0 (0:0

Fudbaleri Porta su takođe rezultatom 2:0 nadigrali Bajer Leverkuzen na svom stadionu i oduševili navijače u trećem kolu Lige šampiona.

U prvom poluvremenu golova nije bilo, a za to je zaslužna VAR tehnologija pošto je u 18. minutu poništen pogodak Hadsona Odoija, da bi u 45. minutu Patrik Šik promašio penal.

Nastavak susreta bio je dosta naklonjeniji ekipi Porta. Zaidu Sanusi je u 69. minutu utakmice doneo vođstvo Portu, da bi Venderson "zakucao" loptu u mrežu u 89. za vođstvo od 2:0.

Za još "crnji" završetak postarao se Džeremi Frimpong koji je isključen u 88. minutu utakmice.

Пласман обезедио Sofascore

Grupa D:
Olimpik Marsej – Sporting 4:1 (3:1)
Sančes 13, Harit 16, Balerdi 28, Mbemba 84 – Trinkao 1

Ajntraht – Totenhem 0:0 (0:0)

Ajntraht iz Frankfurta i Totenhem Hotspur odigrali su meč bez golova, kako se kaže najnepopularnijim rezultatom – 0:0.

Posle tri kola Sporting je prvi na tabeli sa šest bodova, Totenhem i Ajntraht imaju po četiri, a Olimpik na poslednjem mestu tri boda.