Bajern igrao viktorije sa Viktorijom

Fudbaleri Bajerna savladali su Viktoriju Plzenj rezultatom 5:0, u trećem kolu grupe C Lige šampiona.

MTIzvor: B92
EPA-EFE/LEONHARD SIMON

Izabranici Julijana Nagelsmana su novom dominantnom partijom stigli do trijumfa i tako se učvrstili na prvom mestu sa devet bodova.

Češki šampion ostao je zakucan za dno tabele, sa nula bodova i nijednim postignutim golom.

Grupa C:
Bajern – Viktorija 5:0 (3:0)
Sane 7, 51, Gnabri 13, Mane 21, Čupo-Moting 59
21.00 Inter – Bajern M.

Bavarci su na ovom susretu poveli već u sedmom minutu preko Liroja Sanea, koji je dao najlepši pogodak na meču. Bio je to precizan udarac levom nogom sa ivice kaznenog prostora.

Ubrzo je Serž Gnabri, posle dodavanja Leona Gorecke, iskoristio situaciju jedan na jedan i duplira vođstvo.

Sadio Mane je, uz malo sreće, probio čitavu odbranu Plzenja i levom nogom zakucao loptu iza leđa Tvrdona.

Do pauze Bajernu je bio poništen još jedan gol, onaj Musijalin, zbog ofsajda.

Sane je na startu nastavka, u 51. minutu, dao i svoj drugi gol, da bi u 59. Čupo-Moting iskoristio novu asistenciju Gorecke.

Dva tima sastaće se i naredne nedelje u Plzenju.