Zvezda ide dalje – Milunović i Kangva srušili Mačvu

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Mačvu rezutlatom 2:0 u prvom kolu Kupa Srbije.

Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs

Kup Srbije, 1/16 finala:
Mačva – Crvena zvezda 0:2 (0:0)
Milunović 48, Kangva 90+3
Gradski stadion u Šapcu
Sudija: Milan Ilić

Ovo je 11. međusobni duel dva tima, a Zvezda je došla do desetog trijumfa nad ekipom Mačve i to u Šapcu.

Crvena zvezda je minimalnim rezultatom eliminisala Mačvu i bez mnogo problema došla do drugog kola Kupa Srbije.

Prvo poluvreme nije bilo previše interesantno, golova nije bilo i na "veliki odmor" se otišlo rezultatom 0:0, kako se kaže onim najnepopularnijim.

Ipak, u uvodnim minutima videli smo jednu spornu situaciju.

Crvana zvezda je bila u obećavajućoj akciji, a loptu je pred gol sa desne strane uputio Stefan Mitrović. Njegova namera bila je da uposli Kulibalija koji je bio pred golom, ali je defanzivac Mačve Nemanja Stevanović odneo loptu levom rukom.

Sudija nije mislio da je bilo elemenata za jedanaesterac i timovi su jednostavno nastavili da igraju. Mačva nije uputila šut na gol Zvezde, ali Zvezda je osam puta pretila domaćem timu, na njihovu žalost bezuspešno.

Već na startu drugog poluvremena, crveno-beli su imali razloga za slavlje. Milunović je posle kornera loptu poslao u mrežu i doneo Zvezdi vođstvo, a ispostaviće se i pobedu u tom 48. minutu.

Mačva je imala dve opasne prilike, ali nije bilo to dovoljno da se ugrozi Popović i Zvezda je odahnula. Za konačnih 2:0 postarao se Kangva u 93. minutu na asistenciju Motike.

Zvezda zasluženo ide u narednu rundu, a za Mačvu je takmičenje završeno.