Spektakl na "Vembliju" – Nemci vodili 2:0, pa jedva "preživeli"!

Fudbaleri Engleske i Nemačke odigrali su spektakularan meč i remizirali na Vembliju (3:3).

Sudija: Danijel Makeli (Holandija)

U susretu bez rezultatskog značaja u okviru grupe 3 A Lige nacija, veliki rivali podelili su bodove.

"Gordi Albion" ostao je poslednji u grupi sa tri boda, dok su "panceri" zadržali treće mesto sa sedam poena.

Englezi su gubili 0:2, ali su u razmaku od samo 11 minuta preokrenuli rezultat u svoju korist. Ipak, gostima je bod doneo Kai Haverc, svojim drugim pogotkom na meču.

Inače, iz ove grupe kao prva je prošla Italija, koja je slavila protiv Mađarske u Budimpešti.

Izabranici Gareta Sautgejta su konačno na ovom susretu, posle pet utakmica, dali gol iz igre, tako da je San Marino ostao jedina reprezentacija u takmičenju kojoj to nije pošlo za rukom.

Nakon mirnih, uvodnih dvadesetak minuta, prvu šansu na meču imao je Sterling, ali je njegov udarac zaustavio Ter Štegen.

Ubrzo je i Kejn imao šansu, ali je u petercu slabo reagovao i šutirao pored stative.

Nemci su u 30. minutu tražili penal, kada je Tilo Kerer pao u protivničkom kaznenom prostoru, a najbolju priliku su imali u nadoknadi prvog dela igre, kada je Džošua Kimih šutirao sa distance pored gola.

Ako prvo poluvreme nije bilo sadržajno, drugo je bilo čista suprotnost tome. Delovalo je da će Nemci produžiti agoniju Engleza, međutim, domaći su najpre izbegli poraz, a onda i ispustili trijumf.

Prvi gol na susretu pao je u 52. minutu iz penala, koji je realizovao Ilkan Gindoan. Jedanaesterac je načinio Megvajer, srušivši Musijalu.

Nemačka je prednost duplirala preko Kaija Haverca u 67. minutu. Prihvatio je dodavanje Vernera i onda na prelep način, odmerenim i snažnim udarcem levom nogom sa dvadesetak metara pogodio mrežu domaćih.

I kada je delovalo da će ovo biti još jedno košmarno veče Engleske, momci u belim dresovima su se vratili.

Prvo je Luk Šo u 72. minutu uz malo sreće savladao Ter Štegena. Ris Džejms je centrirao, lopta je prošla sve u srcu kaznenog prostora, stigla do Šoa na drugoj strani, koji se upisao u strelce.

Engleska je za samo tri minuta izjednačila protiv Nemačke. Prodor Sake, dodavanje za Maunta, koji je u naletu sjajno šutirao sa ivice šesneaesterca pravo u ugao gola koji čuva Ter Štegen.

Potpuni preokret Engleske, za samo 11 minuta, zaokružio je Hari Kejn u 83. kada je realizovao penal.

Veliko slavlje domaćih, ipak je sprečio Haverc u 87. minutu, golom iz odbitka posle loše reakcije Poupa, čim je konačan rezultat bio postavljen – 3:3.