Fudbaleri Hrvatske i Francuske ostvarili su bitne pobede u Grupi 1 Lige A Lige nacija.

EPA-EFE/ANTONIO BAT

Hrvatska je odbranila domaći teren savladavši Dansku rezultatom 2:1.

Hrvati su time izbili na čelo Grupe 1 i kolo pre kraja ostavili sve u svojim rukama.

"Kockasti" su bili boji u prvih 45 minuta, ali nije viđeno mnogo dobrih šansi.

Međutim, već u 49. minutu bilo je 1:0. Strelac je bio Borna Sosa za opšte oduševljenje na "Maksimiru".

Gosti su napravili tri izmene tačno na sat vremena igre, a nedugo zatim su došli do izjednačenja.

Gol Livakovića pogodio je Eriksen u 77. minutu. Međutim, slavlje Danaca nije dugo trajalo.

Već u 79. minutu vratilo se vođstvo na stranu Hrvatske posle pogotka koji je postigao Lovro Majer, koji je ušao u igru samo dva minuta ranije i iz prvog šuta (i to kakvog, sa distance) matirao Šmajhela.

U borbi za opstanak u Ligi A, Francuska je pobedila Austriju na domaćem terenu sa 2:0.

Francuzi su u ovaj meč ušli sa imperativom pobede jer su imali samo dva osvojena boda iz četiri odigrana kola.

Nije im se dalo da slome protivnika ni u ovoj utakmici, ali je drugo poluvreme, ipak, donelo željeni rezultat.

Protivnika je načeo Kilijan Mbape u 56. minutu, a dokusurio Olivije Žiru u 65.

Situacija u Grupi 1 sada je izuzetno komplikovana, ali i jednostavna istovremeno.

Hrvatska 25. septembra gostuje Austriji i ukoliko je pobedi sigurno će biti pobednik ove grupe, dok time može i da osigura prolaz Francuskoj.

Svoju sigurnost, ali i uspeh Hrvatske, može da ostvari i Francuska na gostovanju Danskoj istog dana.