Karabag napadao, ali uzalud

Fudbaleri Karabaga i Plzenja remizirali su bez golova (0:0) u prvom meču plej-ofa kvalifikacija za Ligu šampiona.

EPA/GEORGIOS KEFALAS

Više razloga za nezadovoljstvo će imati domaća ekipa koja je bila ubedljivo bolji protivnik u susretu sa češkim predstavnikom.

Naročito su bili opasni u prvih 45 minuta kada su i stvarali konkretne šanse. Već u sedmom minutu su imali dve prilike preko Ramila Šejdajeva i Kadija, ali je svoje kvalitete pokazao golman Plzenja.

Dvadeset minuta kasnije je pokušao Ibrahima Vađi nakon solo prodora, ali se ponovo isprečio protivnički čuvar mreže, a azerbejdžanski tim u nastavku nije uspeo da stvori baš toliko opasne prilike.

U Karabagu su meč u startnih 11 počeli crnogorski fudbaleri i nekadašnji članovi "večitih" Marko Janković i Marko Vešović. Janković je meč završio u 73. minutu, dok je Vešović ostao na terenu do kraja.