Povratnički gol Lakazeta – sve u senci užasnog starta golmana Liona VIDEO

Fudbaleri Liona slavili su protiv Ajačija rezultatom 2:1 u prvoj utakmici francuskog šampionata.

Otvaranje Lige 1 ostali je u secni starta portugalskog golmana domaće ekipe Entonija Lopesa koji je u 26. minutu istrčao i krajnje neoprezno startovao nad protivničkim igračem koji je ostao na zemlji.

Lion je u tom trenutku vodio 2:0 i za ovim nije bilo potrebe, a Lopes je od gotovo dobijenog meča napravio problem svojim saigračima da do kraja sačuvaju prednost.

Oni su naposletku to uradili, a do iste su je doveli pojačanje iz Šahtjora Tete i povratnik u redove francuskog tima Aleksandr Lakazet iz penala. Doskorašnji igrač Arsenala je i odložio loptu za Brazilca kod prvog gola.

.

Do kraja je Mangani u 31. minutu smanjio na 2:1 sa bele tačke, a bio je to konačan rezultat meča.

Obe ekipe utakmicu su završile se po 10 fudbalera na terenu jer je dva žuta kartona u prvom poluvremenu dobio napadač gostiju Romejn Hamuma.