Do sada su se među osam najboljih timova u Evropi plasirali Bajern Minhen, Mančester siti, Liverpul, Real Madrid, Atletiko Madrid i Benfika.

Čekamo još rasplete revanš mečeva između Lila i Čelsija u Francuskoj, odnosno Juventusa i Viljareala u Italiji.

Sreda:
21.00 Juventus – Viljareal (prvi meč 1:1)
21.00 Lil – Čelsi (prvi meč 0:2)

Sveži posle osvajanja FIFA Svetskog klupskog prvenstva nedelju dana ranije, aktuelni šampioni su već u prvom meču osmine finala napravili ogroman korak ka narednoj rundi.

Čelsi poveo već u osmom minutu golom Kaija Haverca glavom, da bi sredinom drugog poluvremena Kristijan Pulišić krunisao sjajan prodor igrača utakmice Ngoloa Kantea.

Međutim, preostalo je još 90 minuta, a iako Englezi imaju dva gola prednosti, ne treba tako brzo otpisati Francuze.

Lil je iznenadio već samim plasmanom u nokaut fazu, pa što ne bi priredio novu senzaciju?

"Doge" imaju tim sposoban da postiže dosta golova, što smo videli pre desetak dana protiv Klermona (4:0).

Utorak:
M. Junajted – Atletiko M. (prvi meč 1:1)
Ajaks – Benfika (prvi meč 2:2)

A nula protiv Sent Etjena proteklog vikenda ne bi trebalo nikoga da zabrine, već samo da pokaže koliko je tim fokusiran na revanš sa "plavcima".

Iako neće biti povređenog Renata Sančeza, Džonatan David je izuzetno raspucan ove sezone, dok je Hatem Ben Arfa tip igrača sposobnog da jednim potezom reši meč.

Tu je naravno i podrška sa tribina jer rani pogodak mogao bi "dogama" da da ogroman vetar u leđa.

"Čelsi uvek dominira u utakmici i ima dosta poseda. Ali smo im skoro parirali u prvoj utakmici. To znači da smo bili ravnopravni u utakmici. Imali smo dosta loptu u posedu, ali oni su bili bolji u završnici", rekao je trener lila Žoslen Guvernek.

Ipak, Čelsi ima mnogo lakši zadatak, odnosno samo jedan – da odbrani dva gola prednosti.

Ranije odigrano:
Bajern – Salcburg 7:1 (prvi meč 1:1)
Liverpul – Inter 0:1 (2:0)
M. Siti – Sporting 0:0 (5:0)
Real M. – PSŽ 3:1 (0:1)

"Plavci" su uprkos velikim potresima u klubu zbog finansijskog embarga u vrlo dobroj formi sa samo jednim porazom na poslednjih 12 utakmica, i to na penale od Liverpula.

Posle prvog meča sa Lilim su postigli 11 golova i nema sumnje da će pažljivo čekati kiks rivala koji je pod ofanzivnim imperativom.

Međutim, pred revanš se više pričalo o tome da li Čelsi može da stigne do Lila zbog ograničenja od 20.000 funti za gostovanja.

"Poslednja informacija koju imam jeste da ćemo ići i vratiti se iz Francuske avionom. Ne bude li tako, ići ćemo vozom. Ako ne možemo vozom, krenućemo autobusom. Ne uspemo li i tako, ja ću voziti automobil sa sedam sedišta", rekao je menadžer Čelsija Tomas Tuhel.

"Da ste me pre 30 godina pitali da li bih došao da vodim utakmicu u Ligi šampiona, samo bih vas pitao kada i kako moram biti tamo. Nije upitno da li ostajem do kraja sezone. Idemo dan po dan jer se sve može promeniti, ali dan po dan je dobar način življenja. Postoje stvari na koje ne možemo uticati. Klub se prodaje, nadamo se da će sve biti u redu".

Dušanu Vlahoviću su bile potrebne samo 33 sekunde da se predstavi na velikoj sceni Lige šampiona.

Međutim, Juventus nije iskoristio sjajan debi Srbina pa je ispustio prednost u Španiji pred revanš u Torinu.

"Žuta podmornica" je tokom većeg dela meča kontrolisala igru, Đovani Lo Selso je pogodio i stativu, da bi sredinom drugog poluvremena Danijel Pareho i Etijen Kapue matirali golmana "Stare dame".

JUventus je u međuvremenu podigao formu, dobio četiri uzastopne utakmice u domaćim takmičenjima i vratio se u borbu za titulu.

Nisu preterano blistali bjanko-neri u duelima sa Empolijem, Fiorentinom, Specijom i Sampdorijom, ali su beležili rezultate koje su im bili potrebni.

Juve je promenio stil igre od dolaska Vlahovića, prima manje golova nego ranije, a Srbinu nije potrebno previše prilika da donese golove.

To je podiglo nivo igre i ostatku tima, pa je proteklog vikenda protiv Sampe zablistao dvostruki strelac Alvaro Morata.

Nema sumnje da će Juve i u revanšu sa Viljarealom igrati na rezultat, jer Alegriju nije previše bitna lepota igre.

"Duel je i dalje potpuno otvoren, ali sam uveren jer nam se vraća nekoliko važnih igrača",
rekao je Alegri pred meč u sredu.

Viljareal je u prvih 90 minuta pokazao da je više nego dorastao ovom Juventusu.

Imao je znatno veći posed lopte, više šuteva, 4-0 u kornerima, dvostruko više ubacivanja lopte u kazneni prostor, ali je nedostajalo i malo sreće u završnici.

Golovi su veliki problem za "Žutu podmornicu" ove sezone, mada su znali da zablistaju kao protiv Granade sa 4:1 i Espanjola sa 5:1.

Međutim, protiv timova koji znaju da se brane, to ide znatno teže.

U svakom slučaju, igra iz prvog susreta na Madrigalu je dovoljna da igrači španskog tima sa dosta samopouzdanja istrče na teren u Torinu.

A imaju i više nego dobro iskustvo iz Italije, jer su prošle sezone savladali Atalantu 3:2 u Bergamu.

Osim toga, nije potrebno preterano isticati kakav je specijalista Unaj Emeri za Kup takmičenja.

"Imamo još 90 minuta da igramo i daćemo sve od sebe. Idemo u Torino da pobedimo", jasan je trener Viljareala.