Gol štiklom, nestanak struje, ali i važna pobeda Noriča

Fudbaleri Noriča slavili su kao gosti protiv Votforda sa 3:0 (0:0) u prvom susretu 23. kola Premijer lige.

Z.K.Izvor: B92

Bilo je svega na "Vikaridž roudu", i prelepih golova, isključenja, ali i nepredviđenih situacija, poput nestanka struje u 61. minutu.

To je bio i razlog što je meč produžen celih 16 minuta, na kraju, "kanarinci" su potpuno zasluženo slavili.

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo uzbuđenja, ali je zato nastavak bioi sadržajan.

U 51. minutu prelep god Noriča čiji je autor bio Džošua Serdžent.

Posle centaršuta sa desne strane on je "petom", preciznije "štiklom" zahvatio loptu i poslao je pod prečku.

VAR je proveravao situaciju, ali bilo je sasvim očigledno da je lopta celim obimom bila iza gol crte.

Isti igrač je u 74. minutu još jednom zatresao mrežu Votforda.

Ovog puta posle odličnog centaršuta zahvatio loptu glavom i poslao je u donji levi ugao gola "stršljenova".

VAR je opet proveravao situaciju, ofsajda nije bilo i ne semaforu je stajalo 0:2.

U 78. minutu bilo je sve jasno, Emanuel Dejvis je zaradio drugi žuti karton, automatski isključenje i Votford je ostao sa desetoricom.

Pobedu Noriča zapečatio je autogolom Juraj Kucka u drugom minutu nadoknade.

Dva minuta pre toga, Votford je postigao gol preko Muse Sisoka, ali ga je sudija Majk Din poništio zbog ofsajda.