Žota bacio Arsenal na kolena – Liverpul je u finalu Liga kupa

Fudbaleri Liverpula pobedili su Arsenal rezultatom 2:0 u drugoj utakmici polufinala Liga kupa.

SNIzvor: B92
EPA-EFE/Neil Hall

Arsenal i Liverpul su u prvom meču odigrali nerešeno, bez golova, a sada je Liverpul savladao Arsenal bez većih problema.

Kao što je već rečeno, Liverpul je nadigrao Arsenal i rezultatom 2:0 bacio londonski tim na kolena i otišao u finale Liga kupa.

Već posle 19 minuta igre smo videli i prvi gol, kada je Dioto Žota na asistenciju Trent Aleksander Arnolda zatresao mrežu Arsenala.

U drugom poluvremenu, tačnije u 77. minutu utakmice je isti dvojac učestvovao kod gola. Arnold je bio asistent, a Žota strelac za velikih 2:0, ali se podigla velika prašina.

Delovalo je kao da je Diogo Žota bio duboko u ofsajdu, ali su sudije nakon VAR konsultacija odlučile da priznaju gol, pa smo kasnije čak videli i da je jedan nezadovoljni navijač ušao na teren.

Do kraja meča je Tomas Parti dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.