Rezervisti zadržali Partizan na vrhu VIDEO

Fudbaleri Partizana savladali su Novi Pazar rezultatom 2:0 (0:0) u utakmici 19. kola Linglong Superlige Srbije.

Linglong Superliga Srbije, 19. kolo:
Partizan - Novi Pazar 2:0 (0:0)

Milovanović 50, Jović 58p

Stadion: Partizana
Sudija: Andrija Stojanović

Trijumf crno-belima doneli su mladi igrači koji su u poluvremenu ušli sa klupe, Marko Milovanović i Nemanja Jović.

Time je "parni valjak" na vrhu tabele ostao na tri boda razlike u odnosu na najvećeg rivala Crvenu zvezdu.

Sada kompletna pažnja svih u Humskoj ide ka četvrtku i meču poslednjeg kola grupne faze Lige konferencija protiv kiparskog Anortozisa.

Partizan ne sme da izgubi u tom meču i, ukoliko se to ne desi, obezbediće plasman u šesnaestinu finala tog takmičenja.

Partizan: Stevanović – Miljković, Vujačić, Saničanin, Urošević – Zdjelar, Jojić (od 80. Lutovac) – Menig (od 69. Šćekić), Pavlović (od 46. Jović), Pantić (od 46. Milovanović) – Rikardo (od 69. Holender).

Novi Pazar: Vujanac – Vlajković, Pavišić, Delimeđac (od 46. Maksimović), Zimonjić – Lončar (od 63. Bubanja), Joksimović – Mladenović, Kiković (od 46. Islamović), Dimić – Ratković (od 72. Mihailović).

Kada je reč o utakmici protiv Novog Pazara Partizan se pošteno namučio u prvom poluvremenu u kom nije uspeo ni ozbiljnije da pripreti do 37. minuta.

Tada je Slobodan Urošević pokušao da ponovi majstoriju iz Genta, ali je ovog puta bio za malo neprecizan.

U 44. je Kvinsi Menig imao najbolju šansu, ali je sa oko šest metara promašio zicer, tačnije, Vujanac je odbranio taj pokušaj.

Zbog toga je čak i Aleksandar Stanojević u besu udario u pleksiglas na klupi i nije skrivao svoju ljutnju.

Na samom početku drugog dela u igru je ubacio mlade snage i Milovanović i Jović su mu to vratili na najlepši mogući način.

Milovanoviću je bilo dovoljno samo četiri i po minuta da uradi ono što iskusniji saigrači nisu uspeli za 45 u prvom delu.

Momak rođen 2003. godine zatresao je mrežu Vujanca i postigao svoj drugi gol u profesionalnoj karijeri i drugi u razmaku od tri dana, pošto je bio strelac za pobedu i protiv Dubočice u Nišu u osmini finala Kupa Srbije.

Osam minuta kasnije Kvinsi Menig je oboren u kaznenom prostoru gostiju i sudija Stojanović je dodelio penal crno-belima.

Pomalo iznenađujuće, priliku da izvede najstrožu kaznu dobio je Nemanja Jović koji je bio precizan i time je doneo 2:0.

Posle toga je Partizan spustio tempo, nije više bilo potrebe da se napada, mada je imao šanse da preko Milovanovića u 70. ili Šćekića u 87. minutu dodatno uveća 18. pobedu u prvenstvu.