Golman Metalca "častio" – Partizan pobegao Zvezdi na +8 VIDEO

Fudbaleri Partizana upisali su trijumf nad Metalcem rezultatom 3:1 (1:1) u zaostalom meču 5. kola Linglong Superlige Srbije.

Linglong Superliga, zaostali meč 5. kola:
Partizan – Metalac 3:1 (1:1)
Gomeš 7, Natho 52p, 68 – Stuparević 29

Stadion Partizana
Sudija: Lazar Lukić

Tako je lider šampionata pobegao na osam bodova razlike najvećem rivalu Crvenoj zvezdi, od koje ima i utakmicu više.

To je bio poklon igrača Partizana svom treneru Aleksandru Stanojeviću koji je ovog četvrtka proslavio 48. rođendan.

Ekipa iz Gornjeg Milanovca ostaje na 15. poziciji na tabeli sa svega 12 osvojenih bodova iz 14 odigranih susreta.

Iako je ovo bio susret prvog i pretposlednjeg tima na tabeli, odnos snaga na terenu nije bio u skladu sa tim pozicijama.

Metalac je došao u Humsku da se nadigrava i u prvom poluvremenu čak imao veći posed lopte i kontrolu dešavanja na terenu.

Partizan: Popović – Miljković (od 46. Živković), Miletić, Saničanin, Obradović (od 46. Urošević) – Zdjelar, Jojić (od 76. Šćekić) – Terzić (od 58. Jović), Pantić, Menig (od 46. Natho) – Rikardo.

Metalac: Maslarević – Vlalukin, Bačkulja, Mlađović, Antonijević – Stojić, Odada (od 76. Jočić) – Krajišnik (od 86. Milićević), Fićović (od 66. Đurić), Cvetković (od 86. Šarić) – Stuparević (od 76. Furtula).

Partizan je imao sreće na početku, jer je poveo iz prve prave šanse, a potom i preživeo pogođenu prečku rivala.

Miloš Jojić je u 7. minutu izbacio Rikarda Gomeša u situaciju jedan na jedan sa golmanom, najbolji strelac Superlige je oklevao i Bačkulja je izblokirao njegov prvi pokušaj, ali mu se lopta odbila na nogu i potom je zakucao u praznu mrežu.

Bio je to njegov 16. pogodak u domaćem šampionatu ove sezone.

Samo dva minuta kasnije puno sreće za domaći tim. Filip Stuparević je šutirao glavom i pogodio prečku gola Aleksandra Popovića, koji je već bio savladan.

Ali, Metalac nije posustao i brzo je preuzeo kontrolu poseda, što mu se brzo vratilo izjednačenjem.

U 29. minutu je posle šuta ka golu Partizana i dve odbijene lopte Siniša Saničanin loše reagovao, te dozvolio Stupareviću da potpuno sam zatrese mrežu Popovića za 1:1.

Veoma ljut na svoje igrače bio je Aleksandar Stanojević krajem prvog poluvremena, besneo je prilikom ulaska u tune i svlačionicu, a već na startu drugog je napravio tri ofanzivne promene.

Morao je na teren Bibars Natho koji je već posle sedam minuta igre dobio priliku da uradi ono što neprogrešivo čini godinama unazad.

Igrao se 50. minut kada je mladi golman Metalca Maslarević napravio neshvatljivu grešku i komplikovao sa loptom u nogama, te dozvolio da mu je Rikardo Gomeš uzme.

Skrivio je penal koji je rutinskim udarcem sa 11 metara realizovao Natho i Partizan je ponovo imao vođstvo.

Želeo je Partizan i nakon toga da dođe do trećeg pogotka, kako mu se ne bi ponovila situacija iz prvog poluvreme u čemu je uspeo u 68. minutu.

Golman Aleksandar Popović je ispucao loptu iz sopstvenog kaznenog prostora, a ona je prošla sve igrače i pružila priliku Milošu Jojiću da se ubaci iz drugog plana.

On i Natho su izašli potpuno sami ispred golmana Maslarevića i tu situaciju lako su rešili za mnogo lagodnijih 3:1.

To je bio momenat kada je utakmica prelomljena, pošto se gosti od toga više nisu oporavili, niti su u preostalih 25 minuta uspeli da ponovo priprete lideru Superlige.

Partizan je došao do željenih osam bodova razlike u odnosu na Crvenu zvezdu i mirno čeka gradski derbi protiv Čukaričkog koji će se na istom mestu igrati u nedelju od 18.30.

Sva dešavanja sa stadiona u Humskoj pratićemo iz minuta u minut putem Live BLOG-a na B92.net: