Bezidejni Partizan poražen od Genta

Fudbaleri Partizana poraženi su na svom stadionu od belgijskog Genta 1:0 (0:0), u meču trećeg kola grupne faze Lige konferencija.

Liga konferencija, 3. kolo
Grupa B
Partizan – Gent 0:1 (0:0)
Kums 59

Partizan i Gent su u ovaj meč ušli sa po dve pobede bez primljenog gola i utakmica je okarakterisana kao bitka za prvo mesto.

Gosti su uspeli da slave golom Kumsa u 59. minutu i tako se odvojili na vrhu tabele. Sada imaju devet, Partizan šest, a Anortozis i Flora po jedan.

Crno-beli nisu uspeli ni u devetom meču da slave protiv nekog belgijskog tima.

Stadion: Stadion Partizana (Beograd)
Sudija: Bobi Maden (Škotska)

Partizan
: Popović – Živković, Vujačić, Saničanin, Obradović (od 64. Urošević) – Šćekić (od 76. Lutovac), Zdjelar, Natho (od 64. Jojić) – Marković (od 58. Holender), Menig (od 64. Pantić) – Gomeš

Gent
: Bolat – Hanče–Olsen, Ngadeu, Okupu, Fortuna (od 93. Godo) – Ovusu (od 93. Oladoje), Kums (od 77. De Sart) – Samuase, Ođiđa Ofoe (od 77. Bezus), Čakvetadze (od 80. Mbojo) – Depotr

Prvo poluvreme je bilo za zaborav – nismo videli nijednu pravu priliku i nije bilo šuta u okvir gola.

Gent je pokušavao, imali su četiri udarca sa ivice kaznenog, ali je svaki bio neprecizan i svaki je otišao preko gola.

Imali su veći posed lopte (62%) i Partizan je uglavnom šansu čekao iz kontranapada.

Jedinu priliku imao je Rikardo Gomeš, kada je u 21. minutu posle odlične lopte u prostor Meniga gađao levom nogom sa 18 metara pored gola.

Na startu drugog poluvremena je mladi Čakvetadze dobio dobru loptu u prostor, izašao na Popovića, ali je i on kao i njegovi saigrači gađao daleko preko gola.

Grafika: Sofascore

Natho je u 54. minutu imao veliku šansu.

Menig ga je proigrao posle prodora po levoj strani, ali je sa pet metara Natho spoljnim delom stopala gađao preko gola.

Pripretio je Ođiđa Ofoe iskosa sa leve strane sa 10 metara snažnim udarcem, odbranio je Popović, ali u nastavku akcije gosti dolaze do vođstva.

Posle centaršuta je Kums ostao usamljen na petercu i lako smestio loptu glavom u donji levi ugao za prednost Genta.

U narednih pet minuta, Popović je imao dve sjajne odbrane i ostavio Partizan u igri.

Odbranio je udarac Ođiđe Ofoea, koji je iz slobodnog udarca sa 20 metara gađao pod prečku, a zatim izvadio loptu iz gola, kada je Fortuna sa pet metara ispratio dobar centaršut na drugu stativu i gađao snažno po sred gola.

Stanojević je napravio tri promene posle toga i Partizan je zaigrao ofanzivnije i pokušavao je da dođe do izjednačenja.

Vujačić je u 87. minutu sa preko 30 metara gađao snažno, Bolat je vrhovima prstiju zakačio loptu i ona je pogodila prečku.

Zatim mu je golman Genta odbranio udarac glavom sa pet metara u 91. minutu.

Na kraju, Gent je zadržao prednost i odneo sva tri boda iz Humske.