Vlahović "poništio" Rajkovićev kiks i odveo Srbiju u "finale" sa Portugalom!

Fudbaleri Srbije pobedili su Azerbejdžan 3:1 (1:1) u Beogradu u kvalifikacijama za Mundijal u Kataru.

MSIzvor: B92

Kvalifikacije za SP, A grupa
Srbija – Azerbejdžan 3:1 (1:1)
Vlahović 30p, 52, Tadić 83p – Mahmudov 45+2

Stadion: "Rajko Mitić"
Sudija: Erik Lambrehts (Belgija)

"Orlovi" su uspešno odradili zadatak i sa prve pozicije A grupe ulaze u poslednji mesec, u kome ih čeka odlučujući meč za direktan plasman na Svetsko prvenstvo.

Za nova tri boda pobrinuo se Dušan Vlahović sa dva gola (jednim iz penala), dok je senku na trijumf bacio amaterski potez golmana Predraga Rajkovića koji je iskoristio Emin Mahmudov u smiraju prvog poluvremena.

Stvari je ispravio Vlahović, a mogao je da se još neki put upiše u strelce da nije blistao golman gostiju Šahrudin Magomedalijev.

Sve dileme, ako ih je uopšte bilo čak i momentima, rešio je Dušan Tadić iz penala sedam minuta pre kraja.

Reprezentacija Srbija i dalje ima bod više od Portugala na prvoj poziciji, ali i meč više, pa će izvesno morati da slavi u Lisabonu kako bi na kraju završila tu trku.

I "lansirala" se u Katar sledeće godine.

Selektor Dragan Stojković uspeo je da sačuva okosnicu tima i odupre pretnji suspenzijama Dušana Tadića, Aleksandra Mitrovića i Nemanje Gudelja, večeras rezervistima.

Ali se to nimalo nije odrazilo na igru, pa i rezultat.

Grafika Sofascore

Već od prvog minuta videli smo pritisak "Orlova" na gol gostiju i nalet kakav ovaj tim nije imao.

U periodu od 12. do 16. minuta dva puta su pogađali stative Vlahović i defanzivac Haghverdi ka svom golu, potom je i Sergej Milinković-Savić imao zicer, ali su i gosti zapretili nekoliko trenutaka kasnije.

Rajković je bio skamenjen, a Ozobić promašio zicer, što je bio samo uvod u vođstvo Srbije.

Akciju je pokrenuo privremeni kapiten Matija Nastasić, video prostor za Vlahovića, koji je oboren za penal, ali i poništio "nepisano pravilo" da ga realizuje za 1:0.

Nizale su se prilike, blistao je golman Magomedalijev, ali se mreža zatresla na suprotnoj strani potpuno neočekivano. I to nekoliko sekundi pred poluvreme.

Rajković je dobio loptu, bespotrebno se poigravao i izgubio loptu, a Mahmudov kaznio grešku na prazan gol za 1:1.

Rezultat koji nije bio realan, ali u nastavku Srbija je uspela da "poništi" grešku Rajkovića.

Na scenu je opet nastupio Vlahović!

Posle dve stative, srpski igrači su morali i prečku da pogode posle lucidnog pokušaja Sergeja, posle čega je usledio korner i upravo iz njega je stigao gol.

Šutirao je Darko Lazović na odbitak, odbranio je Magomedalijev, ali pravo na stopalo Vlahovića – 2:1.

Bio je to 52. minut, ali se već tada osetilo da Azeri nemaju snage za novi udarac.

Uspeli su sve do samog finiša da odolevaju trećem pogotku zahvaljujući sjajnom golmanu, kada je Tadić stavio tačku.

Srbija ima plej-of u rukama, sa ulogom nosioca, ali ne sme da odustane od glavne premije.

Bez obzira na to što je preko puta Ronaldov Portugal.

Meč ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu B92.net.