Milošević daleko od Partizana – Portugalci nadigrali Olimpiju

Santa Klara je rezultatom 2:0 (2:0) savladala ljubljansku Olimpiju u prvom meču 3. kola kvalifikacija za Ligu konferencija i tako zakoračila u plej-of.

EPA-EFE/EDUARDO COSTA

Tamo će, ukoliko prolaz potvrdi u revanšu za sedam dana u Sloveniji, igrati protiv pobednika duela Partizan – Soči (1:1 u prvom meču).

Portugalci su bili potpuno dominantni protiv tima Sava Miloševića, koji je bio toliko inferioran da nije uputio niti jedan jedini šut ka golu rivala.

I posed je konstantno i ubedljivo bio na strani Santa Klare koja je povela već u 14. minutu golom Brazilca Karlosa Karvalja.

Njegov sunarodnik Mansur je posle kornera u nadoknadi prvog poluvremena duplirao prednost i nagovestio potpunu katastrofu "zmajčeka".

Taj osećaj je pojačao i direktan crveni karton defanzivca Olimpije Uroša Koruna u 62. minutu, ali su Slovenci u drugom poluvremenu ipak uspeli da odole napadima portugalskog tima.

Branili su se, sačuvali 2:0 i kakvu-takvu nadu da u revanšu mogu do velikog preokreta.