Partizan preživeo sudijsku grešku – odluka u revanšu u Beogradu VIDEO

Fudbaleri Partizana remizirali su u prvom meču 3. kola kvalifikacija za Ligu konferencija protiv Sočija rezultatom 1:1 (0:0).

3. kolo kvalifikacija za Ligu konferencija:
Soči – Partizan 1:1 (0:0)
Noboa 66p – Gomeš 73

Stadion: Olimpijski Fišt stadion u Sočiju
Sudija: Dumitru Muntean (Moldavija)

"Parni valjak" je odigrao takmičarsku utakmicu, na rezultat koji su imali sve dok sudije nisu to "pokvarile".

Jer, utakmicu je umalo odlučila krajnje sporna odluka moldavskih arbitara da u 63. minutu dodele penal Sočiju posle prekršaja Igora Vujačića na ivici kaznenog prostora.

Glavni sudija je dodelio slobodan udarac, a pomoćni signalizirao da to bude penal, pa je Soči poveo.

Bio je to prvi gol koji je Partizan primio ove sezone.

Međutim, crno-beli su brzo odgovorili i posle samo sedam minuta posle odlične akcije Lazara Markovića i Rikarda Gomeša doneli pozitivan rezultat pred revanš koji se 12. avgusta igra u Beogradu.

Soči: Zabolotni – Rodrigao, Barać, Prokin – Margasov, Calagov, Burmistrov, Terekov - Noboa, Popov – Duganždić.

Partizan: Popović – Živković, Vujačić, Saničanin, Urošević – Zdjelar, Šćekić – Marković, Natho, Pantić – Rikardo.

Iako je u pitanju član ruske Premijer lige, Soči je generalno bio nepoznanica i Aleksandar Stanojević je postavio igru tako da čuva rezultat, odnosno, da se kući vrati neporažen.

Ispostavilo se da Rusi nisu preterano opasan rival i da bi Partizan dao više od jednog gola, samo da je igrao više ka napred.

U revanšu će to sigurno biti slučaj i zato je za očekivati da srpski tim kroz sedam dana na svom stadionu trijumfalno izađe iz ovog dvomeča.

Počelo je prečkom Lazara Markovića iz nehata posle centaršuta u 5. minutu, a 26. minutu je Soči na isti način centaršutom Dugančića pogodio stativu.

U međuvremenu su domaći mogli da žale za šansom Tarakova koji je ostao sam na levoj strani, ali je mladi golman Aleksandar Popović tada dobro reagovao.

Kontrolisao je Partizan dešavanja na terenu do kraja prvog poluvremena, ali i u nastavku, sve do 63. minuta kada je sudija Munteanu dosudio penal i time, reklo bi se, oštetio srpski tim.

Srećom, Gomeš je sedam minuta kasnije doneo pravdu i pozitivan rezultat pred revanš.

"Pola gola" ide Lazaru Markoviću koji je podsetio na najbolje dane i sjajno je probio, te centrirao na drugu stativu.

Svakako, i Gomeš se dobro kretao i znalački "prikrao" defanzivcima Sočija.

Grafika: SofaScore

Do kraja se Partizan odlučio da ipak brani rezultat, iako je delovalo da ima momentum na svojoj strani.

To je moglo da mu se odbije o glavu kada je Terehov u 91. minutu imao veliku priliku, ali nije uspeo da smesti loptu u mrežu tada povređenog golmana Partizana Aleksandra Popovića.

Videćemo u kakvom je stanju njegovo rame, pošto je bilo vidno da je meč završio u velikim bolovima.