Zvezda nije mogla sa igračem manje – Šerif preživeo u Beogradu

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su nerešeno sa Šerifom 1:1 (1:1), u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Kvalifikacije za Ligu šampiona, 3. kolo
Crvena zvezda – Šerif 1:1 (1:1)
Dioni 45+1 – Kastanjeda 33

Crveno-beli nisu uspeli da savladaju šampiona Moldavije i šansu za prolaz će tražiti u Tiraspolju naredne sedmice.

Strelac za Crvenu zvezdu bio je Dioni u 46. minutu prvog poluvremena, dok je za Šerif gol postigao Kastanjeda u 33. minutu iz slobodnog udarca.

Utakmica je sjajno počela. Obe ekipe krenule su ofanzivno i otvoreno.

Rodić je u trećem minutu pogrešio i dodao Traoreu loptu u noge na 20 metara od gola, ali srećom po Zvezdu od toga nije bilo ništa. Nakon toga, Til gađa sa 25 metara, ali lako tu loptu hvata Borjan.

Najopasnija šansa viđena je u 10. minutu, kada je Til centrira posle kornera, a Arboleda sa peterca gađao glavom preko gola.

Stadion: Rajko Mitić (Beograd)
Sudija: Ovidiu Hategan (Rumunija)

Crvena zvezda: Borjan – Rodić, Gobeljić, Pankov, Dragović – Sanogo (od 68. Krstičić), Kanga, Falko (od 76. Ben), Ivanić, Katai – Dioni (od 56. Krstović)

Šerif: Atanasiadis – Kristijano, Arboleda, Dulanto, Žulijen (od 75. Konstanca) – Kolovos, Ado, Til – Kastanjeda (od 75. Bisjak), Jansane, Traore

Od tada je krenula inicijativa Crvene zvezde, koja je napadala, ali nije uspela da stvori pravu priliku.

Falko je gađao preko gola sa ivice kaznenog, Kanga je gađao sa skoro pola terena, Dioni je loše zahvatio loptu u petercu, Arboleda je srušio Dionija i Zvezda je tražila penal, ali od toga ništa nije bilo...

Šerif je uspeo da se oslobodi pritiska posle 20 minuta i bio je veoma opasan iz brzih napada.

Posle jednog takvog, Kanga je na 18 metara od gola srušio Kolovosa.

Slobodan udarac u 33. minutu izveo je Kastanjeda, iskoristio Borjanovo loše postavljanje, gađao pored živog zida donji desni ugao i pogodio za vođstvo ekipe iz Tiraspolja.

Kanga je u 41. minutu imao dobru šansu, kada je gađao pod prečku sa 20 metara, ali je to sjajno odbranio gostujući golman.

Zvezda je do izjednačenja došla u prvom minutu nadoknade.

Lopta se odbila na nekoliko metara od gola do Loija Dionija, koji smešta loptu u mrežu za 1:1.

Na početku drugog poluvremena je Falko ima dve šanse – prvo je gađao slabijom desnom nogom sa ivice kaznenog slabo po zemlji, a zatim i levom sa 20 metara preko gola.

I onda u 58. minutu, Crvena zvezda ostaje sa igračem manje.

Kanga nonšalantno gubi loptu, a zatim da bi isekao kontru ruši sa leđa Kolovosa i dobija drugi žuti karton i crveni.

Zvezda je morala do kraja utakmice sa desetoricom.

Napadala je Zvezda i sa igračem manje.

Ivanić i Gobeljić su gađali preko gola, bilo je nekoliko dobrih prodora, ali nijedne prave stopostotne šanse.

Šerif je čekao šansu iz brzih kontranapada, oslobodio se pritiska pred kraj utakmice, ali golova više do kraja nije bilo.

Revanš je na programu 10. avgusta u Moldaviji. Tamo će pasti odluka ko će u plej-of za plasman u Ligu šampiona.