Stativa spasla Vojvodinu – Kabić majstorijom u 96' overio prolaz

Fudbaleri Vojvodine pobedili su Panavežis 1:0 i plasirali se u 3. kolo kvalifikacija za Ligu konferencija.

MSIzvor: B92

Kvalifikacije za Ligu konferencija, 2. kolo
Vojvodina – Panevežis 1:0 (0:0)
Kabić 96

Stadion: Karađorđe (Novi Sad)
Sudija: Juri Frišer (Estonija)

Jako loš meč viđen je na "Karađorđu", nedostojan evropskog nivoa, ali smo ipak u poslednjim minutima videli pravu dramu.

Isticao je poslednji minut, a Litvanci su u poslednjem korneru pogodili stativu sa samo nekoliko metara od gola Vojvodine i tu propustili da odvedu meč u produžetak.

U nastavku te akcije i brze kontre, Vojvodina je došla do pobedonosnog gola tako što je 17.godišnji Uroš Kabić "bocnuo" čuvara mreže Golasa u stilu Lea Mesija.

I tako sa ukupnih 2:0 odveo Vojvodinu u narednu rundu i sudar sa austrijskim LASK-om.

Tim Slavoljuba Đorđevića moraće što pre da arhivira i zaboravi sve što se dešavalo u revanšu u Novom Sadu.

U većem delu meća je bio u podređenom položaju, posebno u drugom poluvremenu kada se uglavnom branio, ali ni gosti nisu previše pretili iz razloga što nisu imali kvalitet i znanje da kazne tako nešto.

Takođe, i zbog golmana Nikole Simića.

Odbranio je odlični čuvar mreže sve što je išlo u gol srpskog tima i bio nerešiva enigma za Panavežis.

Grafika Sofascore

Može i da se konstatuje da gosti iz Litvanije nisu imali ni sreće, promašili su još jedan zicer u prvom delu, a onda u već opisanom finišu ostali bez dodatnih pola sata.

Velika je to opomena za Vojvodinu, jer će morati mnogo bolje protiv LASK-a ako misli bar da mu parira.