Zvezda izgubila u Kazahstanu – odlučio bivši partizanovac na debiju!

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u Almatiju od Kairata 2:1 (1:0) u prvom meču 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

MSIzvor: B92

Kvalifikacije za Ligu šampiona, 1. kolo
Kairat – Crvena zvezda 2:1 (1:0)
Kante 24, Banjak 80 – Mikanović 57ag

Stadion: Almati Ortalik (Almati)
Sudija: Halil Umut Meler (Turska)

Loše izdanje ekipe Dejana Stankovića kaznio je domaćin i stekao lepu prednost pred revanš u Beogradu sledeće srede.

Junak Kairata bio je doskorašnji štoper Partizana Maki Banjak, koji je na debiju po dolasku iz Beograda postigao gol 10 minuta pre kraja.

Banjak, koji se nije igrao u dresu Partizana, matirao je Milana Borjana posle neopreznosti Milana Rodića i doneo trijumf kazahstanskom šampionu.

Prethodno je domaćin vodio preko Hosea Kantea u prvom poluvremenu, a Zvezda izjednačila u nastavku autogolom Dina Mikanovića.

Kada se sve podvuče, loš rezultat po crveno-bele, koji nisu prošli nekažnjeno za bezidejnu i bledu partiju u gradu udaljenom skoro 4.500 kilometara od prestonice Srbije.

Zvezda je praktično "prosula" prvo poluvreme.

Kao da je ležerno ušla u meč, što je moglo da rezultatira već u drugom minutu kada je Kamo Hovhasijan prošao celu odbranu Zvezde po sredini i izašao pred Milana Borjana, a ovaj mu skinuo zicer.

To upozorenje nije bilo dovoljno za crveno-bele, već su nastavili da se muče sa kreacijom i iznošenjem lopte na visok presing domaćina.

Kairat je delovao brže, odlučnije i motivisanije i to je krunisao golom posle prekida, dobijenog u ko zna kom prodoru po njihovoj desnoj strani.

"Zaspali" su Mirko Ivanić i Radovan Pankov, a Kante iskoristio njihov nesporazum nebeskim skokom za 1:0.

Ni rani gol "žuto-crnih" nije razmrdao Zvezdu, čak je i odmogao, pa je igrala kao da je jedva čekala odlazak na pauzu.

Očigledno da joj je prijala, pošto je u nastavku zaigrala nešto bolje, što i nije teško kada se pogleda partija u prvom delu.

Starsport/Pedja Milosavljevic

Ređale su se šanse u nastavku, ali bez adekvatne završnice, pre svih Nenada Krstičića, da bi umesto njih mrežu pogodio hrvatski defanzivac iz Kairata Mikanović.

Jedan centaršut Milana Gajića nespretno je prihvatio i poslao loptu u gol domaćina za izjednačenje.

Odjednom se momentum promenio, Zvezda je preuzela kontrolu, rezervista Gelor Kanga je udapeo strelu koja je zamalo donela preoket, a onda – šok.

Banjak je uhvatio volej u prvom meču za novi tim i doneo trijumf Kairatu, koji će puno značiti.

Posebno što se od ove sezone ne računa pravilo u gostima.

Zvezda će morati mnogo bolje u revanšu ako misli da prođe dalje, a znatno, znatno, znatno bolje ako uopšte pomisli na Ligu šampiona.

Iako je i dalje favorit u ovom meču, moraće na stadionu "Rajko Mitić" dobrom da se pomuči...

Sva dešavanja iz Almatija pratili smo u LAJV BLOGU B92.net.