Vest Hem gubi korak za Ligom šampiona

Fudbaleri Brajtona i Vest Hema remizirali su 1:1 u utakmici 36. kola engleske Premijer lige.

MSIzvor: B92
EPA-EFE/Mike Hewitt

"Tih" meč viđen je na Ameks stadionu sve do pet minuta pre kraja kada su pala oba pogotka.

Prvo se Dani Velbek iskrao odbrani "čekićara" i lobovao Lukaša Fabijanskog za 1:0, ali je ta radost trajala samo tri minuta.

Said Benrama se namestio na 16 metara od gola i plasirao je u mrežu domaćina za konačnih 1:1, što mu je bio prvenac u dresu Vest Hema.

Gosti iz Londona su tako praktično ostali bez šanse za Ligu šampiona, pošto su na pet bodova manje od četvoplasiranog Čelsija, a jedan od Liverpula koji ima meč manje.

Sa druge strane, Brajton je tačno iznad crte za opstanak, ali ovaj meč mu nije značao ništa previše jer ga je osigurao ranije.