Lester zahvaljujući milimetrima osvojio FA kup!

Fudbaleri Lestera osvajači su engleskog FA kupa!

EPA-EFE/Kirsty Wigglesworth

Oni su u finalu na "Vembliju" u Londonu posle velike drame savladali Čelsi rezultatom 1:0 (0:0).

Bilo je ovo njihovo prvo finale FA kupa posle 52 godine, a Brendan Rodžers je stigao do svog prvog trofeja u Engleskoj, kao i mnogi igrači "lisica".

Strelac jedinog pogotka bio je Juri Tilemans u 63. minutu, tako što je poslao "projektil" u mrežu Kepe Arisabalage, ali je golu prethodila sporna situacija i moguće igranje rukom Ajozija Peresa.

Ali, prava drama je viđena u 89. minutu. Tada je Ben Čilvel, do ove sezone igrač Lestera, postigao gol za izjednačenje Čelsija, ali se oglasio VAR.

Snimak i čuvene linije su pokazale da je levi bek "plavaca" bio milimetarski u ofsajdu i Lester je preživeo.

Jedan od junaka je i golman Kasper Šmajhel koji je imao nekoliko bravuroznih intervencija.

Ovo je prvi trofej Lestera u FA kupu posle četiri poraza u finalima najstarijeg klupskog takmičenja.

Svakako najveći klupski uspeh posle titule u Premijer ligi koju su osvojili 2016. godine.

Čelsi će svoj trofej ove sezone tražiti u finalu Lige šampiona 29. maja u Portu na stadionu "Dragao".

Tada će im rival biti Mančester siti, ovosezonski osvajač Liga kupa Engleske i Premijer lige.