"Vukovi" u 90. minutu pojeli "galebove" VIDEO

Fudbaleri Vulverhemptona savladali su ekipu Brajtona rezultatom 2:1 (0:1) u meču 35. kola engleske Premijer lige.

EPA-EFE/Rui Vieira

"Vukovi" su do trijumfa došli posle preokreta golovima Traorea i Gibs-Vajta u poslednjih 15 minuta meča.

Defanzivac Brajtona Luis Dank je od heroja postao tragičar svog tima pošto je postigao vodeći gol, a onda dobio direktan crveni karton.

U 13. minutu je sjajno skočio posle kornera sa desne strane i glavom zakucao loptu u mrežu domaćeg tima.

Međutim, sve dobro je prosuo u 53. minutu kada mu je pobegao igrač, a on ga namerno oborio i dobio direktan crveni karton.

Sigurno je bilo bolje da ga je pustio, pa možda i ne bi bilo gola, ali bi snage bile poravnate.

Ovako, ostavio je svoj tim na cedilu, a saigrači do kraja nisu izdržali.

Krenuli su silni napadi Vulvsa, a u 76. minutu Brajton je konačno poklekao.

Armand Traore ie razmenio dupli pas na malom prostoru sa Silvom i efektno pogodio za 1:1.

Još jače su napali "vukovi", a tek u 90. minutu je stigla nagrada za njih.

Gibs-Vajt je uspeo da zatrese mrežu i donese pobedu Vulverhemptonu protiv "galebova".