Šampionska žurka Levandovskog, Bajern "šesticom" po Gladbahu

Fudbaleri Bajerna osvojili su devetu uzastopnu titulu u Bundesligi.

Z.K.Izvor: B92

Izabranici trenera Hansija Flika pobedili su na "Alijanc areni" Borusiju Menhengladbah sa 6:0 (4:0), ali je sve bilo teoretski gotovo koji sat ranije.

Tačnije kada je Borusija Dortmund na "Signal Iduna parku" porazila ekipu Lajpciga sa 3:2 (1:0), pa "bikovi" ni teoretski više nisu mogli da ugroze Bavarce do kraja prvenstva.

Tako se meč sa Gladbahom pretvorio u šampionsku žurku Bavaraca i oni su baš umeli to da proslave!

Briljirao je najbolji strelac šampiona, Poljak Robert Levandovski koji je postigao novi het-trik i time došao do 46 golova na 38 utakmica ove sezone.

Imao je Poljak veliku želju da već na ovom meču stigne rekord Gerda Milera od 40 golova u sezoni Bundeslige, ali će morati na to da sačeka barem do narednog meča.

Na 27 utakmica u prvenstvu Nemačke, popularni Leva je došao do 39 golova i nedostaje mu samo još gol da stigne nekadašnju zvezdu Bajerna, koji je do tih 40 golova stigao u sezoni 1971/72.

Prvi od tri gola Levandovski je postigao već posle prve šanse u drugom minutu kada je preciznim udarcem pogodio levi donji ugao.

Tomas Miler je u 23. minutu pomalo i srećno pogodio za 2:0, da bi u 34. minutu bio u ulozi asistenta Levandovskom koji je atraktivno "makazicama" zatresao mrežu gostiju.

Minut pre odlaska na odmor u strelce se upisao u Kingsli Koman i već tada je bilo jasno da će Borusija pretrpeti katastrofu.

U nastavku, posle igranja rukom u kaznenom prostoru, sudija Tobijas Štiler je dosudio penal za Bajern koji je Levandovski rutinski pretvorio u gol za 5:0.

Bajern je u 75. minutu ostao sa desetoricom zbog isključenja Tangija Nijanzua, koji je morao van terena zbog preoštrog starta.

Tačku na meč stavio je Liroj Sane u 86. minutu za konačnih 6:0.