Viljareal odoleo Arsenalu i sprečio novo englesko finale!

Fudbaleri Viljareala sprečili su i drugo englesko finale ove sezone u evro kupovima!

ZKIzvor: B92

Arsenal - Viljareal 0:0 (prvi meč 1:2)

Stadion: "Emirejts". Bez gledalaca. Sudija: Slavko Vinčić (Slovenija).

Španci su kao gosti odoleli na gostovanju Arsenalu u Londonu, meč je završen bez golova, pa je Viljareal zahvaljujući pobedi od 2:1 u prvom meču stigao do prvog evropskog finala.

Arsenal je dva puta preko Obamejanga pogađao stativu, imao još par prilika, ali nisu bili precizni i to im se osvetilo, pa ćemo 26. maja u Gdanjsku gledati duel Mančester junajteda i Viljareala.

Očekivalo se da će u Londonu biti daleko neizvesnije nego što je to bio slučaj u drugom polufinalu.

Viljareal je odličan bio u prvom meču, ali je u drugom delu primio gol i to je dalo šansu Arsenalu da u LOndonu nadoknadi minus.

Ipak, gosti su se veoma organizovano branili na "Emirejtsu" od početka i bilo je evidentno da će izabranici Mikela Artete teško doći do prave prilike.

Iako su i Englezi bili dosta oprezni, u prvih 45 minuta, ipak su imali šansu da već tada anuliraju zaostatak.

Viljareal je zapretio u 23. minutu iz prekida preko Pareha, a tri minuta kasnije, prilika za "tobdžije".

Lopta je posle odlične akcije došla do Obamejanga, on je šutirao po zemlji, ali je lopta pogodila stativu.

Još jednom je Pjer-Ajmerik Obamejang pokušao, u 38. minutu, ovog puta tukao je sa 15 metara, ali pravo u golmana Viljareala Ruljija, koji je istina, ispustio loptu, ali je ubrzo nekako smirio i ukrotio.

ARSENAL: Leno, Beljerin (od 90+1 Nketija), Holding, Mari, Tirni (od 80. Vilijan), Saka, Smit Rou, Tomas, Pepe, Obamejang (od 80. Lakazet), Edegor (od 66. Martineli).

VILJAREAL: Rulji, Gaspar, Albiol, Tores, Pedrasa (od 90+1 Moreno), Pareho, Kokelan, Trigueros, Čukvueze (od 29 Pino, od 90+1 Gomez), Alkaser (od 72. Baka), Moreno.

Arsenal je dobro krenuo u nastavku, Pepe u 47. i Smit Rou u 49. minutu imali su šanse da postignu gol, ali je lopta u oba slučaja prošla kraj leve stative.

Mogao je i Viljareal do gola u 53. minutu, Moreno se našao u prilici, ali je šutirao tako da je Leno lako odbranio njegov udarac koji je išao u desni donji ugao.

Pokušao je na drugoj strani i Rob Holding posle prekida u 71. minutu, ali nije bio precizan.

U 79. minutu, velika, velika šansa za Arsenal i opet je Obamejang bio malerozan.

Posle centaršuta Beljerina sa desne strane, odličan skok Obamejanga, lopta se posle udarca glavom odbila od stative i Albiol je raščistio opasnost.

Navaljivao je Arsenal do kraja, ali odbrana "žute podmornice" je bila čvrsta i izdržala je do kraja.

Revanš mečeve polufinala Lige Evrope mogli ste da pratite uz naš LIVE BLOG.