Ovog puta Bilbao nije imao šansu – Barsa osvojila Kup kralja VIDEO

Real Sosijedad je najkraće u istoriji bio nosilac trofeja Kupa kralja – fudbaleri Barselone novi su osvajači tog takmičenja.

EPA-EFE/Julio Munoz

U finalu odigranom u Sevilji pitao se samo katalonski tim, u potpunosti dominirao protiv Atletik Bilbaa i na kraju zasluženo slavio golovima u drugom poluvremenu – 4:0 (0:0).

U prvom poluvremenu je čak 84 odsto poseda lopte bilo u korist tima Ronalda Kumana, što u potpunosti oslikava ono šta smo gledali na terenu.

Međutim, rezultata, odnosno, gola u mreži Bilbaa nije bilo.

Sa istom slikom se nastavilo u nastavku i bilo je pitanje vremena kada će pasti odbrana Baskijaca.

Prvi je bravu otključao Antoan Grizman, a potom su u narednih osam minuta Frenki de Jong i Lionel Mesi sve rešili za ekspresnih 3:0.

Posebno impresivan bio je treći pogodak na meču, gde smo videli Mesija u najboljem izdanju.

U finišu je Mesi postigao još jedan pogodak i tako postavio konačnih 4:0.

Barsa se tako osvetila Atletik Bilbau za poraz u finalu Superkupa kada je baš Mesi dobio crveni karton u porazu favorita od 3:2 posle produžetaka.