Mbape i PSŽ servirali osvetu Bajernu!

Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su Bajern u Minhenu sa 3:2, u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona.

Sudija: A. Lahos, Španija

Aktuelni prvak Evrope je bio bolji rival, imao veći posed, pet puta više šuteva, ali nije uspeo da izbegne poraz u reprizi finala elitnog takmičenja.

A nije da nije bio blizu. Vratio se sa 0:2, ali je Kilijan Mbape postigao odlučujući gol u finišu.

Izabranici Hansa-Ditera Flika bili su bolji i u prvom poluvremenu, ali su u jednom momentu imali i dva gola zaostatka.

Već u drugom minutu su imali dve prilike, od toga i jednu prečku, koju je pogodio Čupo Moting.

Samo minut kasnije, Nejmar je lepo proigrao Mbapea, Zile je kasnio, Nojer očajno reagovao – i "sveci" su poveli.

Primljen pogodak nije uticao na Bavarce, koji su nešto kasnije preko Milera, Gorecke i Pavara pretili, ali je Navas briljirao.

* Čelsi zakoračio u polufinale Lige šampiona

Kazna za promašaje je stigla u 28. minutu. Delovalo je da je bilo ofsajda, međutim – nije. Nova asistencija Nejmara i rutinska završnica Markinjosa za dupliranje vođstva.

Bajern je u tim trenucima bio u nokdaunu, iz dva šuta je primio dva gola, ali nije odustajao i to mu se isplatilo u 37. minutu. Savršen centaršut Pavara u gol je pretvorio Čupo Moting.

Drugo poluvreme je počelo kao i prvo, sa po šansom na obe strane. Ali, Nojer i Navas su bili odlični.

Bajern je jurio, želeo izjednačenjem, do kojeg je i stigao u 60. minutu. Kimih je centrirao iz slobodnog udarca sa desne strane, a Miler glavom savladao Navasa.

Ipak, nije dugo trajala radost domaćih, pošto je PSŽ posle nove kontre i bravure Mbapea stigao do prednosti. Mbape je šutirao Boatengu kroz noge, a lopta je završila u bližem uglu golmana Nojera.

Bajern je pokušavao u finišu da izbegne poraz, ali nije uspeo. Priliku za popravni imaće narednog utorka u Parizu, kada je na programu revanš.

Tok mečeva mogli ste da pratite UŽIVO u LIVE BLOGU B92.net.