Sadik vodi Almeriju ka španskoj eliti VIDEO

Fudbaleri Almerije pobedili su u gostima Đironu 1:0 golom bivšeg napadača Partizana Umara Sadika.

MSIzvor: B92

Almerija se mučila sve do 72. minuta kada je Nigerijac stupio na scenu i doneo važna tri boda.

Bio je to njegov 14. pogodak u španskoj Segundi, po čemu je treći strelac takmičenja iza De Tomasa iz Espanjola (15) i Uroša Đurđevića iz Sporting Hihona (17).

U novom trijumfu učestvovao je još jedan partizanovac – Radosav Petrović ulaskom u igru u poslednjih pet minuta.

Almerija se popela na drugo mesto, koje vodi u špansku elitu, sa bodom više od Espanjola i pet manje od lidera Majorke.

Ukoliko ovako nastavi Almerija, Partizan će dobiti bar četiri miliona evra samo na osnovu promocije prema dogovoru prilikom transfera Sadika.