Šou Kejna i Bejla u pobedi protiv Palasa

Hari Kejn i Garet Bejl imali su sjajno veče u pobedi Totenhema nad Kristal Palasom, 4:1 (1:1).

Z.K.Izvor: B92

Izabranici menadžera Žozea Murinja stigli su do 13. pobede u sezoni i treće uzastopne, a u glavnoj ulozi bili su reprezentativci Velsa i Engleske.

Kejn je u 25. minutu sjajnio poslužio Bejla kom je sa svega dva-tri metra od gola ostalo samo da rutinski zatrese mrežu.

Do odlaska na poluvreme, Kristal Palas je uspeo da izjednači i to u prvom minutu nadoknade, kada je Kristijan Benteke sjajnim udarcem glavom posle centaršuta sa leve strane zakucao loptu u mrežu "pevaca".

Totenhem je u nastavku prosto bio goropadan - navalili su svim silama ka golu gostiju i stigli do pobede.

Prvo je u 49. minutu posle centaršuta Sona na drugu stativu, Kejn spustio loptu glavom do Bejla koji je po drugi put zatresao mrežu gostiju.

Samo tri minuta kasnije, pobednik je bio rešen, Doherti je vratio loptu ka Kejnu koji je šutirao iz prve sa 20 metara i pogodio desne rašlje gola Kristal Palasa - sjajan gol za 3:1.

Kejn se u strelce upisao i u 76. minutu, sada je asistenciju upisao Son, a Kejn za milimetar izbegavši ofsajd postigao svoj drugi gol na utakmici.

U narednom kolu 13. marta Kristal Palas dočekuje ekipu VBA, dok se dan kasnije na Emirejtsu igra derbi severnog Londona između Arsenala i Totenhema.