Asano "razbio" Vojvodinu i produžio Partizanovu seriju

Fudbaleri Partizana pobedili su Vojvodinu 2:0 u Humskoj u derbiju 25. kola Linglong Superlige.

MSIzvor: B92

Superliga Srbije, 25. kolo
Partizan – Vojvodina 2:0 (1:0)
Asano 25, 64

Stadion: Stadion Partizana
Sudija: Miloš Milanović

Junak 13. trijumfa zaredom u prvenstvu, a ukupno 14, bio je dvostruki strelac Takuma Asano.

Japanac je bio neuhvatljiv za odbranu ekipe iz Novog Sada, što je krunisao po jednim pogotkom u oba poluvremena i nastavio sjajnu formu, a ujedno i stigao do 14. u Superligi.

Ujedno, Partizan je slavio protiv Vojvodine posle tri utakmice, među kojima je posebno bolan bio poraz u finalu Kupa Srbije.

Partizan: Stojković – S. Marković, Vujačić, Obradović, Miljković – Natho (Suma od 65), Šćekić, Jojić, Asano (Bajbek 72), Jović (Marković od 46) – Holender

Vojvodina: Simić – Devetak (Stojković od 46), Saničanin, Andrić, Bralić – Drinčić, Đorđević, Novevski (Bojić od 46), Simić (Gemović od 62), Vukadinović – Mrkaić (Zukić od 62)

Odličan derbi viđen je na stadionu u Humskoj, pun ritma, dinamike, dobrih poteza, na kraju i efikasan, iako je mreža mogla da se zatrese još nekoliko puta.

Sve to je ispraćeno uz zvukove "huka navijača" sa razglasa, što je dalo poseban ton utakmici, koja je delovala kao prava evropska.

Tako nešto najavljeno je već u uvodnih 15 minuta kada su oba tima imala po nekoliko šansi.

Sve do 25. minuta su mreže mirovale kada je Asano pobegao odbrani gostiju posle asistencije Miloša Jojića i dijagonalom savladao Simića.

Imao je posle toga zicer, ali ono što nije iskoristio u finišu prvog dela jeste malo posle sat vremena igre.

Opet se "iskrao" odbrani Novosađana, "zaspao" je Siniša Saničanin, a Asano iskoristio pas Birbasa Natha kroz "šumu nogu".

Vojvodina je do kraja pokušavala da unese neizvesnost, igralo se pred golom Vladimira Stojkovića, koji se istakao sa nekoliko odbrana, ali je i imao jedan kiks.

Petar Bojić ga nije iskoristio i Vojvodina je izgubila nadu da će ostati neporažena u Beogradu.

Partizan je sada na tri boda zaostatka za Crvenom zvezdom, ali aktuelni šampion ima dva meča manje...

Meč ste mogli da pratite uživo putem našeg Lajv bloga.